Két pontért utazik Békésre a KTE-Piroska Szörp

Vissza a címlapra

Továbbra is szoros a férfi NB I/B mezőnye, de szép lassan kezdenek kirajzolódni az erőviszonyok, igaz, a tabella középső részén egy-egy forduló is sokat alakíthat a sorrenden. Szombaton a 9. Békés otthonába látogat a 12. helyen tartózkodó Kecskemét, és vendéggyőzelem esetén a hírös városiak csatlakozhatnának a „derékhadhoz”.

Mindkét gárda hét fordulón van túl; az összevetésben a Békés áll jobban, hiszen három győzelem mellett két döntetlennel és két vereséggel, nyolc megszerzett ponttal a 9. helyen áll. A KTE két alkalommal hagyta el győztesen a pályát, és egy döntetlen mellett négy vereséget számlál. A hírös harcosok eddig öt pontot gyűjtöttek, és a 12. helyről várják a szombati megmérettetést.

Tóth Norbert vezetőedző (KTE-Piroska Szörp): « A Békés hosszú évek óta jelentős játékerőt képvisel az NB I/B-ben, és annak ellenére is nagy csatára készülünk, hogy játékoskerete kissé átalakult a tavalyi évhez képest. A héten igyekeztünk feltérképezni őket, úgy gondolom sikerrel, így talán nem titok, hogy a két pont megszerzése reményében utazunk Békésre. Ehhez a következők szükségesek: a technikai hibáink leszorítása a minimumra, csapatként kell küzdenünk az utolsó pillanatig és egy adag szerencsére is szükségünk lesz. Ha ezek stimmelnek, akkor jók a kilátásaink a diadalra. »

Optimum Solar-Békési FKC – KTE-Piroska Szörp

Férfi kézilabda NB I/B, 8. forduló

2022. október 29. szombat, 18:00

Békés, Városi Sportcsarnok

Vezeti: Bócz, Wiedemann