A Kecskeméti Arany János Általános Iskola fiú röplabdásai lettek Magyarország diákolimpiai bajnoka

Vissza a címlapra

A Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola fiú csapata lett Magyarország diákolimpiai bajnoka IV. korcsoportban, röplabdában. Az Összevont Labdajátékok Diákolimpia® Országos Döntőjének küzdelmeiben ráadásul még egy különdíjat is szereztek: a legtechnikásabb játékos Lakatos Leonard lett. Ugyanitt a kecskeméti Vásárhelyi Pál Általános Iskola röplabdása, Kasnyik Bence a „Legjobb támadó" címhez jutott.

2018. június 7-10. között egyszerre négy nyíregyházi és két kisvárdai helyszínen zajlottak az Összevont Labdajátékok Diákolimpia® Országos Döntőjének küzdelmei. A IV. korcsoport lány és fiúcsapatai a kosár-, kézi-, röplabda és labdarúgó pályán mérkőztek meg, hogy a több napos versengés végén aranyérem kerülhessen Magyarország diákolimpiai bajnokai nyakába.

A hétvégi rendezvény a Magyar Diáksport Szövetség és a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület közös szervezésében került megrendezésre.