Manuálterápia Budapesten: kihez érdemes fordulni?

A manuálterápiával helyreállítható a támasztó-, valamint a mozgató szervrendszer megbomlott egysége. A holisztikus szemléletű módszer során az embert egyetlen egészként kezelik, ráadásul a modern orvoslás ismereteire támaszkodik. A kezelési eljárás során a gyógytornász kézzel kivitelezett fogásokkal igyekszik gyógyítani a kellemetlen gerincet és ízületet érintő problémákat.
Ebben a cikkben eláruljuk, hogy kihez érdemes fordulni, ha manuálterápiára van szüksége. Eláruljuk, hogy mi a manuálterápia és mi jellemzi azt.
A manuálterápiás kezelés
A lakosság nagy része szenved valamilyen gerinc- vagy ízületi betegségtől, ami az egész életre hatással lehet. Mindenekelőtt egy gyógytornászra lesz szükség, aki megfelelő technikával dolgozva enyhíteni tudja a tüneteket. A Gyógytornászom rendelő manuálterápiás kezelések terén is népszerű, ráadásul a fővárosban két helyszínen rendelnek, így komplex és gyors megoldást kaphatunk a problémánkra. A szakképzett manuálterapeuták sok éves szakmai tapasztalattal végzik el a diagnosztizálást.
A rendelőjükben egy részletes, minden apróságra kiterjedő állapotfelmérő vizsgálatot végeznek, amibe beletartozhat a röntgen, a CT, vagy éppen az MR is. A teljes kórelőzmény alapos elemzésével a terapeuta egy olyan mozgásszervi diagnózist állít fel, amely az betegséget kiváltó okot enyhíti. Az egyéni és személyre szabott terápiás terv kidolgozása segít abban, hogy arra az adott dologra koncentráljunk. A cél tehát a megfelelő kezelési módszer megtalálása.
Mi történik ezután?
Amint megvan az anamnézis, jöhet a mozgásvizsgálat, ahol ellenőrzik a beteg tartását, megnézik, hogy van-e esetleg valamilyen deformitás a gerinc vagy a csigolyák mozgása kapcsán. Az állapotfelmérés után jöhet a manuális, kézzel végzett fogásokkal végzett kezelés, ami nemcsak csillapítja a fájdalmat, hanem mobilizál is. A manuálterapeuta a saját testének mechanikus energiáját használja fel, olyan izom-energiát alkalmazó technikákkal és oldási megoldásokkal dolgozik, amelyek helyreállítják a tartó és a mozgatórendszer harmóniáját.
Ahhoz azonban, hogy a terapeuta aktívan részt vehessen a kezelésen, szükség van a páciensre, akinek aztán otthon szintén el kell végeznie a gyakorlatokat. Csak így garantálható a gyors, hatékony és a teljes gyógyulás. A manuálterápia hatékony megoldást nyújt a legtöbb mozgásszervi panaszra, ráadásul pár alkalom után enyhülhetnek a tünetek, 10-15 alkalmat követően pedig jelentős javulás érhető el, mindegy, hogy milyen panaszról van szó.
A terápia egyik része a trigger pont kezelés, ami a csomókat veszi figyelembe. Ezek az izomban vagy a fasciában, azaz a kötőszövetben alakulhatnak ki. Kívülről nem látszanak, mozgás hatására viszont nagyon rossz érzés és fájdalmas. Ez a megoldás a befeszült izmokra hat, az izomcsomókat kitapintva enyhe nyomást gyakorolnak rájuk, ami feloldja vagy megszünteti a fájdalmat.
Kihez érdemes fordulni?
A Gyógytornászom szakembereinek a gyógyítás a szívügye. A fiatal gyógytornászok empatikusak és segítőkészek, akiknél nem lehet olyan érzésünk, hogy egy valódi orvosi rendelőben járunk. Ráadásul ott a "Nekem való?" Pénzvisszafizetési garancia, így amennyiben az állapotfelmérésen kiderül, hogy nem a manuálterápia a javasolt megoldás, esetleg a páciens nem elégedett az állapotfelmérésen történekkel, akkor nem kell fizetnie.
A rendelőben 5 és 10 alkalmas, kedvezményes áron kapható bérleteket vásárolhatunk, amelyek a vételtől számított 180 napig érvényesek, így bármikor elhasználhatóak. Ez hatalmas előny azok számára, akiknek hosszabb kezelésre van szükségük. Fontos azonban, hogy a gyors és tartós gyógyulás érdekében a manuálterapeuta és a páciens együtt tudjon működni. A célirányos erősítő, valamint nyújtó gyakorlatokkal elért mozgásjavulás csak akkor marad úgy, ha a terápiát követően a beteg önterápiát végez, aktív gyógytorna gyakorlatokat végez otthon. Ezzel megakadályozható a panaszok kiújulása, valamint a funkciózavar.
A manuálterapeuta nagy hangsúlyt fektet a megelőzésre, hiszen mindennek a kulcsa az erős és strapabíró izmok és ízületek. Mindenképpen segítséget kell kérni akkor, ha panaszokat észlelünk, esetleg gyakran küzdünk fáradtsággal vagy fizikai diszkomfort érzéssel.