Ezeket a vízálló bútorokat bátran tehetjük fedetlen teraszra

Bár ahhoz, hogy a kültéri pillanatok kellemesek legyenek, nem mindig van szükség napsütéses délutánokra. Egy esős napnak ugyanúgy lehet különleges varázsa a teraszon vagy a kertben, de csak akkor, ha azt a bútorok is jól tűrik. A vízálló változatoknak köszönhetően akkor sem kell lemondani a szabadban történő pihenésről, ha korábban esett az eső. Persze ehhez meg kell találni a színben, a stílusban, valamint az anyagban passzoló berendezéseket.
Az alábbiakban elmerülünk a vízálló kültéri bútorok világában, ezáltal segítünk biztosítani az esős napokon való kültéri időtöltést. Kitérünk arra, hogy milyen anyagot érdemes választani, valamint betekintést engedünk a kinti berendezések karbantartásába is.
Milyen vízálló anyagok léteznek?
A kert, illetve a terasz bútorainak kiválasztása során az egyik legfontosabb döntés az anyag, hiszen nagyon nem mindegy, hogy miből készül az adott berendezés. Mivel a Kulteributorok.hu kerti kanapéit és székeit gyakran kitéve hagyjuk az időjárás viszontagságainak, így alapvető, hogy azok ellenálljanak a nedvességnek, az esőnek, a változó körülményeknek.
A legjobbak között van az eukaliptusz, a teakfa, valamint az akácfa, amelyek megfelelő ápolással jól bírják a vizet és a rovarokat. Ha azonban nem akarunk állandóan a karbantartással foglalkozni, akkor jobb megoldás lehet az alumínium, a rattan, esetleg a műrattan vagy a rozsdamentes acél. Ezeket könnyű tisztítani, ápolni, nem lesz szükség festésre, sok esetben teleltetésre sem.
Léteznek vízálló szövetek?
Amikor kültéri bútorokról van szó, akkor nemcsak a váz anyaga a kérdés, hanem az azon található szövet típusa is. Ez ugyanis gyakran kritikus, hiszen nem mindegyik bírja az állandó napsütést, esőt, szelet, hideget. Az akril szövetek például remekül ellenállnak a magas UV-sugárzásnak, illetve az esőnek, mindezt úgy, hogy képesek megőrizni eredeti színüket.
A másik lehetőség az olefin, amely szintén egy erős, könnyű, ellenálló anyag. A vinil vízálló, azonban érdemes óvatosan bánni vele, a napfény hatására ugyanis károsodhat. Ezzel szemben a PVC-vel kevert szövetek tartósságot és könnyű tisztíthatóságot garantálnak. Szóba jöhetnek a természetes szövetek, mint a pamut, ami kényelmes, de csak víztaszító bevonattal valót szabad választani.
A megfelelő kültéri szövet azonban könnyen egyensúlyt teremthet a funkcionalitás és a stílus között.
Hogyan tároljuk őket?
Ahhoz, hogy a kültéri kanapé és az egyéb berendezések élettartamát maximálizálhassuk, elengedhetelen, hogy rendszeresen óvjuk őket. Időnként szükség van tisztításra, hogy megszabaduljunk a lerakódott szennyeződésektől, portól, bogaraktól. Érdemes továbbá védőhuzatot alkalmazni a rossz időjárási körülmények ellen, így még tovább bírják majd a használatot. A hidegebb hónapokban pedig a legtöbbet nem árt fedett helyre tenni, a legjobb, ha a teraszon, száraz és védett helyen tároljuk őket.