Megnyílt Csomák Lászlóné Cserzsi kiállítása az iparkamara székházában

Csomák Lászlóné Cserzsi "A pillanat varázsa" című kiállításának megnyitóját tartották 2022. november 30-án, szerdán 17 órakor a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara székházában. (Fotók: Vincze József)
A kiállítást Ziegler Németh Ferenc festőművész nyitotta meg.
A tárlat 2023. január 15-ig munkaidőben, hétfőtől péntekig 9-16 óra között megtekinthető.
Csomák Lászlóné Cserzsi egy internetes oldalon 2015-ben találkozott, a hazánkban akkor még alig ismert technikával, a paverpol textilszobrászattal. Az alapokat egy budapesti stúdióban sajátította el, majd sok gyakorlással, kísérletezéssel elindult a saját útján és kialakította egyéni stílusát. Ennek egyik jellemzője a kifinomult térlátás, az egyedi színvilág használata, valamint a művészi fokra fejlesztett laza aprólékosság. Mindez soha nem állt tőle távol, mivel fogtechnikusként egyedi, precíz munkát végez.
A paverpol rengeteg lehetőséget ad az alkotásban. Lehet készíteni kül- és beltéri szobrokat, domborműveket, képeket, ajándéktárgyakat, dekorációs elemeket. Kalandozásra is lehetőséget teremt a színek, formák, mozdulatok világában. Cserzsi a szobrokat márvány vagy fém alapra szerkeszti drótváz használatával, majd réteges építéssel készíti el a végleges formát. Sok selymet, természetes, illetve részben újra hasznosítható anyagokat használ. Kiállításokon és rendezvényeken szívesen ismerteti meg az érdeklődőkkel ezt a technikát. Rendszeresen részt vesz továbbképzéseken és alkotótáborokban, ahol megismerkedik az új anyagok és technikák használatával. Cserzsi rendszeres kiállítónak számít Magyarországon, de már külföldön is bemutatták a műveit. Gyakran vendégeskedik a közszolgálati és kereskedelmi tévék csatornáinak magazinműsoraiban. A mind szakmai körökben, mind a művészetet kedvelők között jól ismert művésznő több rangos helyezést, elismerést kapott. 2018-ban megkapta a Ver-Deco iparművészeti díjat és a Magyar Kézművességért Alapítvány különdíját, a szombathelyi ALFA-TALENT Egyesület Ave Savaria alkotói pályázatán első és második helyezést érdemelt ki.
A képzőművészet minden ága, így a festészet is vonzotta, és két évvel ezelőtt Ziegler Németh Ferenc festőművész mentorálásával kezdte el a pasztell festészetet. Újabb kihívást jelent számára az akvarell technika.
Cserzsi olyan eseményeket, mozzanatokat, jeleneteket örökít meg, mint a hagyományok, emberi kapcsolatrendszerek, családi ünnepek. Ábrázolásmódjával olyan emberi tulajdonságokat, érzelmi kötelékeket fejez ki és örökít meg, mint a szegénység, összetartozás, vidámság, szeretet.
Művészetét három szóval lehet jellemezni: természetközelség, lelkiség, nőiesség, ami a témaválasztásban mutatkozik meg.
Színvilága, színhasználata személyiségét tükrözi, szereti és gyakran alkalmazza az erős, harsány színeket, melyeket különös érzékkel és technikával lágyít, szelídít, elvarázsol egy romantikus pasztell mesevilágba.