Közúti balesetek Bács-Kiskunban: kicsit javult a helyzet 2019-hez képest

Vissza a címlapra

Számítani lehetett arra, hogy a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozó intézkedések következtében országosan jelentősen visszaesik a személysérüléses közúti közlekedési balesetek száma márciusban, hiszen sokkal kevesebbet közlekedtek az emberek. A statisztikai hivatal (KSH) kedden közzétett adatai szerint az idei harmadik hónapban 855 ilyen baleset volt, aminél kevesebbet márciusban az ezredforduló óta nem regisztráltak - közölte a g7.hu. A Bács-Kiskun megyei adatok ismeretében úgy tűnik, hogy itt is igaz ez a megállapítás. (Fotó: halálos baleset Baja térségében 2020. május 30-án - MTI)

Itt ugyan nem ismert a márciusi adat, azonban azt már közzétette a KSH, hogy 2020-ban, március végéig, a járművezetők hibájából a megye közútjain 133 személysérüléssel járó közlekedési baleset történt. Ami kevesebb a 2019-es első negyedévi 142-nél. Az összes balesetszám 2019 első nedévében 150 volt, idén pedig 145. Halálos kimenetelű 6 (2019), illetve 8 (2020) volt. Súlyos sérüléses végeredménye 44 (2019), 54 (2020) balesetnek lett.

Ünneplésre tehát sajnos még mindig nincs ok Bács-Kiskun megyében, a megyék sorendjét tekintve pedig az ötödikek vagyunk a járművezetők hibájából történt balesetekben. Pest megye (310), Borsod-Abaúj-Zemplén (142), Hajdú-Bihar (137) és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye (163) előz meg minket. A fővárosban, az első negyedévben 539 balesetet okoztak a járművezetők.

Szembetűnő ugyanakkor Bács-Kiskun megyében az is, hogy gyalogosok hibájából idén január első napjától március végéig 10 baleset történt. Míg ugyanez az időszak 2019-ben „csupán" 4 gyalogos által okozott balesetet jelentett.

A balesetek többsége továbbra is a járművezetők hibájából következett be, melyek közül leggyakrabban a sebesség túllépése, illetve az elsőbbség meg nem adása vezetett az ütközéshez.

Az első negyedéves adatok után nem lenne meglepő, ha az áprilisi statisztika a márciusinál jobb adatokat mutatna Bács-Kiskunban is. Hiszen a koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzetet csak március 11-én rendelte el a kormányzat, a kijárási korlátozásról pedig a hónap végén döntöttek, és ez egész áprilisban érvényben volt.

Az áprilisi KSH adatokra azonban még várni kell.