Ünnepélyes mesterlevél-átadó a kamarában
A Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamaránál sikeres mestervizsgát követően ünnepélyes mesterlevél-átadót rendeztek 2019. december 12-én, csütörtökön. (Fotók: Vincze József)
Ebben az évben autószerelő, kézápoló és műkörömépítő, lábápoló, fodrász és bádogos szakmában tettek sikeres tanúbizonyságot magas szintű szakmai tudásukról mestervizsga keretében Bács-Kiskun megyei szakemberek.
A mesterleveleket átadta és mesterré avatott Gaál József, a kamara elnöke, valamint mesterré fogadott az adott szakma mestervizsga-bizottságának elnöke, illetve képviselője.
Az ünnepségen elhangzott, hogy a magyar nemzetgazdaság stratégiai érdeke a minőségi szakképzés és az erre épülő mesterképzés. A mestervizsgáztatás a gazdaságot képviselő kamarák feladata, kompetenciája, amelyet kiemelt feladatként kezelnek.
A mestervizsga a szakemberek szakmai fejlődési folyamatában jelentős mérő-, értékelő és minősítő szintet hivatott képviselni. A minőségi színvonalon képzett mesterek szakmai tudásuk, munkatapasztalatuk, munkakultúrájuk birtokában hozzájárulnak a vállalkozások eredményes vezetéséhez, a vállalkozások munkafolyamatainak irányításához, szakmájuk, hivatásuk tovább örökítéséhez, a foglalkoztatáshoz, a munkahelyteremtéshez. A mestervizsga célja, hogy a szakemberek számára biztosítsa a szakmai fejlődés és az egzisztenciális életpályamodell, karrier kialakításának lehetőségét, valamint a tanulóképzéshez és vállalkozásvezetéshez szükséges ismeretek elsajátítását.
Továbbá a célja az is, hogy tanúsítsa a vállalkozás működtetéséhez szükséges szakmai, gazdasági, pénzügyi, vezetési, munkaügyi és jogi ismeretek megszerzését és készségszintű ismeretét. Teremtse meg a szakmai megbecsülés, anyagi, erkölcsi elismerés és bizalom garanciáját.
A Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara fő törekvése, hogy a mestervizsga mind a közvélemény, mind pedig a vállalkozói társadalom értékrendjében a tényleges jelentőségével arányos megítélés alá essék.
Autószerelő mesterek: Borzák Tamás, Garzó Zoltán, Horváth János, Jászpap Attila, Kákonyi Szabolcs, Katus Gábor, Kiss Szabolcs, Kovács Levente Róbert, Lakatos Miklós, Lövei Miklós, Rabi-Nagy Zoltán, Somogyi Zsolt, Varga László, Végi Mihály.
Bádogos mester: Bálint Csaba.
Fodrász mesterek: Almási János Zsolt, Geri Melinda, Katona József Attila, Kilyén Barbara Erzsébet, Kiss Zoltán, Meggyesi Krisztina, Süveges Dóra, Szabó Éva, Szűcs Barbara, Varga Pál Zsolt.
Lábápoló mesterek: Csóti Karolina, Kardos Péter Lászlóné, Szilák Melinda, Teket Mónika, Vántus Ilona.
Kézápoló- és műkörömépítő mesterek: Kardos Péter Lászlóné, Mahboubi Freha, Szabó-Gyurki Natasa.