Új bölcsőde épül Kecskeméten

Vissza a címlapra

Elkezdődött egy 4 csoportos bölcsőde építése Homokbányán. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg. Az építkezés a megyei jogú városokban megvalósuló gyermekellátási szolgáltatások fejlesztésének a része, bruttó 357.060.500,- millió forintos európai uniós támogatás segítségével.

Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata a TOP-6.2.1-15-KE1-2016-00007 konstrukció keretében a „4 csoportos bölcsőde építése Homokbányán" benyújtott pályázaton bruttó 357.060.500,- Ft vissza nem térítendő támogatást nyert. A támogatás mértéke 100%, a támogató alap az Európai Regionális Fejlesztési Alap.

A TOP-6.2.1-15-KE1-2016-00007 azonosító számú, „4 csoportos bölcsőde építése Homokbányán" című projekt keretében megvalósuló beruházás eredményeként 4 csoportos, 52 főre engedélyezett férőhelyes bölcsőde épül fel Kecskemét Homokbánya városrészében.

A tervezett fejlesztéssel biztosíthatóvá válik a magas szintű szolgáltatási környezet kialakítása, így a területen élők megfelelő környezetben helyezhetik el gyermekeiket. Biztosítottá válik a magas szintű (bölcsődei) szolgáltatáshoz történő - kirekesztés nélküli - egyenlő hozzáférés elve is. A beruházás hozzájárul az esélyegyenlőség növeléséhez a hozzáférhetőség területi különbségeinek csökkentéséhez, valamint az egészséges környezet és a hatékony nevelés infrastrukturális feltételeinek javításához.

Az építkezési terület az 52-es út, a Kadafalvi út és a Fülöpszállás-Kecskemét-vasútvonal, valamint Homokbánya DNy-i gazdasági terület által közbezárt térségben helyezkedik el, közel az M5-ös autópálya leágazásához. A terület a város egyik legígéretesebb, legdinamikusabban változó fejlesztési területe, ennek megfelelően a közeljövőben számos funkció fejlesztését tervezi itt Kecskemét. Melyek között szerepel közterületi, zöldterületi, gazdasági, sport és rekreációs, közösségi, szociális, közlekedési és lakófunkció is. Mindennek alapja, hogy ezen a területen jelentős méretű, egybefüggő, jelenleg kihasználatlan, de jelentős potenciálokkal rendelkező ingatlanok helyezkednek el.

Az új, összesen mintegy 700 m2 hasznos alapterületű, 4 csoportos bölcsőde épület egy több évtized óta alulhasznosított barnamezős területen lesz kialakítva. Mind a négy csoportszoba több mint 50 m2-es nagyságú lesz. A beruházás eszközbeszerzést is tartalmaz, ami az új intézmény bútorait, berendezési tárgyait, fejlesztőeszközöket és játékokat, valamint egyéb, a működéshez szükséges eszközöket érinti majd. A beruházás során parkoló-férőhely és akadálymentes parkoló-férőhely létesítésül a bölcsőde mellett.

Az építkezés kivitelezője olyan technológiákat, módszereket alkalmaz majd, amelyek környezet- és természetvédő módon biztosítják a megépített infrastruktúra működését. Napelemes rendszer létesítésével megújuló energiaforrás kerül felhasználásra. Zöldtető létesül, mely véd a nyári túlmelegedés ellen, és élhetőbbé, egészségesebbé teszi a környezetet. A bölcsőde kialakítása mind az igénybevevők ellátáshoz, mind a dolgozók munkalehetőséghez való hozzájutását javítja.

További előny, hogy az új bölcsőde kialakításával lehetőség mutatkozik újabb fiatal családok Homokbányára történő betelepedésére, amely hosszabb távra biztosíthatja a városrész fiatalos korösszetételét. A homokbányai bölcsőde megépítésével lehetőség mutatkozik a fiatal anyukák munkaerő piacra történő gyors visszatérésére, amely elősegítheti a város munkaerő kínálatának bővülését.

A kivitelezést a GOMÉP Ipari és Kereskedelmi Kft. (6050 Lajosmizse, Dózsa György út 219.) végzi, mellyel a szerződést 2017. december 14 - én kötötték meg. A munkálatok várhatóan még az idén befejeződnek.