Több mint 1200 gyorshajtó egy hét alatt Bács-Kiskunban – 172 km/órával száguldott a motoros
Az elmúlt héten a megengedett sebességhatárokat regisztráltan 1.297-en lépték át Bács-Kiskun vármegyében. A szabálytalankodóknak legalább 50 ezer forint közigazgatási bírságot kell fizetniük, a kiszabható büntetés összegének maximuma pedig 468 ezer forint. Az a motoros, aki 90 helyett 172 km/h-val ment, 210.000 forint bírságra számíthat.
Vármegyénkben egy hét alatt 48 rendőri intézkedést igénylő baleset történt, amelyekben tizenöten sérültek meg. Az egyenruhások húsz olyan autóst igazoltattak, akik a vezetés megkezdése előtt szeszes italt fogyasztottak. A jogsértő sofőrök ellen eljárás indul, vezetői engedélyüket minden esetben bevonják.