Tanévzáró istentisztelettel zárult a tanév a Kecskeméti Református Gimnáziumban

Vissza a címlapra
Tanévzáró istentisztelettel zárult a tanév a Kecskeméti Református Gimnáziumban

Tanévzáró istentisztelettel ért véget 2026. június 21-én, vasárnap délelőtt a Kecskeméti Református Gimnázium 2025/2026-os tanéve. Az ünnepi alkalom a hálaadás, a visszatekintés és az elismerések jegyében telt, miközben az intézmény közössége közösen tekintett vissza az elmúlt tanév eredményeire és eseményeire.

Az istentiszteleten Vincze Árpád lelkipásztor apostoli köszöntését, a gyülekezeti énekeket, fohászát és imádságát követően Komádi Róbert lelkipásztor hirdetett igét. Az ünnepi szolgálatban közreműködött Riczuné Kiss Georgina lelkipásztor is, aki hálaadó és könyörgő imádsággal vezette át a gyülekezetet az ige üzenetéből a mindennapok feladatai felé.

Az ünnepség során a gimnázium kórusa két alkalommal is szolgált Jámbor Zsolt vezetésével: elsőként a Ride on Jesus spirituáléval, majd Peter Anglea Jubilate Deo című művével. Szabó Boglárka, a 11.C osztály tanulója Túrmezei Erzsébet Csodákra emlékezni jó című versét adta elő.

Elsőként Pálné Lencsés Szilvia, az internátus igazgatója szólt a jelenlévőkhöz, és értékelte a 2025/2026-os tanévüket, majd Tóth Imre, a gimnázium igazgatója értékelte a mögöttük álló tanévet.

Beszédében köszöntötte a fenntartó egyházközség képviselőit, az intézmény korábbi igazgatóit, a társintézmények vezetőit, a tantestület tagjait, a gyülekezetet, a szülőket és a tanulóifjúságot, hangsúlyozva, hogy az elért eredmények mögött közös, áldozatos munka áll.

Gondolatait Szent-Györgyi Albert idézetére építette: „Olyan emberek megformálása a cél, akik szemüket a táguló horizontra függesztve szilárdan megállnak a lábukon.” Ennek kapcsán arról beszélt, hogy a mai oktatás egyik legfontosabb feladata nem pusztán az ismeretátadás, hanem olyan fiatalok nevelése, akik kreatívan gondolkodnak, képesek jól kérdezni, eligazodni az információk világában, és értékalapon alakítani jövőjüket.

Kiemelte, hogy az iskola az elmúlt tanévben nagy hangsúlyt fektetett a kompetenciák fejlesztésére és a szövegértésre, amelynek eredményei országos szinten is láthatóvá váltak: az intézmény szerepelt az Oktatási Hivatal és az MCC által készített 100-as listán, amely a kiemelkedően teljesítő gimnáziumokat mutatta be.

Az igazgató hangsúlyozta azt is, hogy a Kecskeméti Református Gimnázium egyik legfontosabb küldetése nem csupán a tudás átadása, hanem az emberformálás: felismerni minden diákban a benne rejlő értékeket, és támogatni abban, hogy saját útját megtalálva teljesedhessen ki.

A tanévzáró istentiszteleten átadták a Tradicionális Keresztyén Magyar Oktatás Megőrzéséért díjat is. Melyet idén Sikó Irén internátusi nevelő vehetett át.

Az ünnepség megható pillanata volt, amikor az intézmény három pedagógusát – Fehér Juditot, Vass Tündét és Galambos Pétert – köszöntötték (kiemelt fotónkon!). Tóth Imre hangsúlyozta: a három pedagógus összesen 102 évnyi szolgálattal gazdagította a gimnázium közösségét. Megköszönte nekik az évtizedeken át végzett áldozatos munkát, az átadott tudást, az emberséget és azt a példamutatást, amely generációk életére volt hatással.

Ezt követően Nagytiszteletű Varga Nándor, a Kecskeméti Református Kollégium Igazgatótanácsának elnöke adta át számukra a Kecskeméti Református Kollégium Igazgatótanácsának díját.

Az ünnepség további részében bemutatták a kitűnő és jeles tanulmányi eredményt elért diákokat, valamint átadták az év végi jutalmakat és elismeréseket.

A tanévzáró istentisztelet zárszóval, hirdetésekkel, közös énekkel, a Himnusszal és áldással fejeződött be, majd az ünnepi kivonulással ért véget.

Galéria (157 kép)

Összes kép letöltése