Szakmai nap és elismerések átadása Kecskeméten a szociális munka napja alkalmából

Vissza a címlapra

A gondoskodáspolitika csak úgy lehet sikeres, ha az önkormányzatok, az egyházi és civil szervezetek és az állam közösen látja el - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős államtitkára 2021. november 11-én, csütörtökön Kecskeméten.

Fülöp Attila az új család- és gyermekjóléti központban, a szociális munka napja alkalmából szervezett szakmai napon kiemelte: a kecskeméti beruházás egy nagyívű szolgáltatásfejlesztés része, amelynek keretében országosan 368 helyszínen több mint 24 milliárd forint értékben valósulnak meg a szociális alapszolgáltatások területén infrastrukturális fejlesztések, bővítések.

Hangsúlyozta: a gondoskodáspolitika csak akkor lehet sikeres, ha a helyi problémákat helyben próbálják meg kezelni.

Az államtitkár szerint a család- és gyermekjóléti központok azok a helyek, ahol "az ott dolgozók megtestesítik a szociális gondoskodást az adott település vonatkozásában, hiszen amikor egy család megszorul, ők azok, akik először megfogják a kezét" - fogalmazott.

Kiemelte: az infrastruktúra mellett a bérek is fontosak, ezért megerősítette, hogy 2022. január 1-jétől, fenntartótól függetlenül a teljes szociális és gyermekvédelmi területen 20 százalékos bérfejlesztés valósul meg, ami nagyjából százezer embert érint. "Ezzel együtt az elmúlt három kormányzati ciklusban összességében mintegy 170 százalékkal lett magasabb az átlagbérük" - tette hozzá Fülöp Attila.

Az államtitkár emlékeztetett, az Országgyűlés 2017-ben nyilvánította november 12-ét a szociális munka napjává, a területen dolgozó csaknem 100 ezer szociális és gyermekvédelmi munkát ellátók ünnepévé.

Szemereyné Pataki Klaudia (Fidesz-KDNP), Kecskemét polgármestere elmondta: az autizmussal és fogyatékossággal élők nappali intézményének átadását követően a kecskeméti szociális ellátórendszeri szolgáltatások újabb jelentős fejlesztése a család- és gyermekjóléti központ új helyszínre költöztetése.

A jövőben a legkiszolgáltatottabb családok segítését, támogatását a mintegy ezer négyzetméteren kialakított korszerű épületegyüttes és kiváló szakemberek szolgálják.

A rendezvényen adták át a Kecskemét Szociális Ügyéért díjakat, majd a szakmai nap előadásokkal folytatódott.

Elismerésben részesültek:

- A Kecskemét Szociális Ügyéért Díjat vehette át Gubacsi Krisztina az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága Margaréta Otthonának ápolója, a szociális ellátás, az idősgondozás területén nagyfokú türelemmel, empátiával végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként.

- A Közgyűlés a Kecskemét Szociális Ügyéért Díjat adományozta a szociális ellátás, az idősgondozás területén elhivatottsággal végzett, közel három évtizedes szakmai munkája elismeréseként Veszelovszki Edit, az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága Idősgondozó Szolgálatának részeként működő nyugdíjasházi ellátás gondozója részére.

- A Közgyűlés a szociális ellátás, a család- és gyermekvédelem területén elhivatottsággal végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként Eszik Zoltán, az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága Családtámogató Szolgálat Támogató Szolgálatának vezetője részére a Kecskemét Szociális Ügyéért Díjat adományozta.

- Kecskemét Megyei Jogú Város Közgyűlése a kecskeméti közfoglalkoztatás sikeres szervezésében és működtetésében végzett példaértékű, eredményekben gazdag munkája, életpályája elismeréseként Tóth Győzőnét, a Kecskeméti Foglalkoztatási Nonprofit Kft. ügyvezetőjét a Kecskemét Szociális Ügyéért Díjjal tüntette ki.

- A Közgyűlés Dr. Tóth Máriát a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Bács-Kiskun Megyei Kirendeltségének igazgatóját, a kecskeméti ellátórendszer fejlesztésében, a szociális otthonok együttműködése érdekében végzett példaértékű, elkötelezett munkája elismeréseként a Kecskemét Szociális Ügyéért Díjjal tüntette ki.

Elsimerő oklevelet kaptak:

Kiss Imréné, a Margaréta Otthon gondozója, Flaisz Csilla, a Margaréta Otthon gondozója, Molnárné Csernus Erika, a Margaréta Otthon ápolója, Tánczos Dalma, a Margaréta Otthon gondozója, Apai Sándor, a Levendula Idősek Otthona gondozója, Török Katalin, az Idősgondozó Szolgálat - Kápolna utcai telephelyének gondozója, Zagyva-Óvári László, az Idősgondozó Szolgálat - Kápolna utcai telephelyének vezetője, Molnár Gyuláné, az Idősgondozó Szolgálat - Margaréta utcai telephelyének vezetője, Gréczi Ákos, az Idősgondozó Szolgálat - Horváth Döme utcai telephelyének vezetője, és Bacsa Erika, az Idősgondozó Szolgálat - Posta utcai telephelyének terápiás munkatársa.