Segítség a diplomához - Milliós árelőnyben Kecskemét gazdasági képzései
Január 16-án tartotta az idei felvételi időszak utolsó tájékoztatóját a Neumann János Egyetem kecskeméti Gazdaságtudományi Kara. Az Izsáki úti Campus Deák Ferenc terme zsúfolásig megtelt: közel kétszázan jöttek el, hogy az Egyetem legfiatalabb, de máris nevet szerzett karának alap- és mesterképzéseiről tájékozódjanak.
Mint dr. Pázmándi Kinga, a kar dékánja elmondta, a Kar iránti megnövekedett érdeklődésről nem csak a decemberi és januári, Kecskeméten megrendezésre került Nyílt napokon, de a január 10-12. közötti budapesti Educatio kiállításon is meggyőződhettek. „Az, hogy a régió középpontjában, Kecskeméten elérhető a legnépszerűbb és stabil karrierlehetőséget kínáló gazdasági alapszakok mindegyike, s több, igen kedvelt mesterszak - köztük a legmagasabb és nemzetközileg is legrangosabb gazdasági képzetséget adó MBA - is, óriási lehetőség a régióban érettségizőknek, a távolabbról érkező hallgatóknak, de a rangos felnőttképzés iránt érdeklődőknek is. Nem csak a város képzési kínálata gyarapodott jelentősen, de a régió megtartó ereje is megnövekedett: az eddig csak a fővárosban vagy a legnagyobb egyetemi centrumokban megszerezhető diplomák immár helyben is elérhetővé váltak."
A kecskeméti gazdasági képzések vonzerejét nem csak az elismerten magas szakmai színvonal, az erős oktatói gárda és a hallgatók igényeit magas szinten kiszolgáló oktatási rendszer, s a 2019 szeptemberétől a képzésnek otthont adó, új, XXI. századi Campus adja, hanem az a speciális ösztöndíj konstrukció is, amely Magyarországon kizárólag a Neumann Gazdaságtudományi Kara hallgatóinak áll rendelkezésére. Dr. Tanács János tanszékvezető szerint a rendezvényeken igen sokan érdeklődtek az ECO ösztöndíjak iránt, s sok szülő épp ezeknek köszönhetően döntött érettségi előtt álló gyermeke a Neumannon való továbbtanulásának támogatása mellett. Ahogyan dr. Kárpáti József, a GTK Dékáni Kabinetjének vezetője elmondta: „egy alapszakos diploma megszerzése - ha a hallgatónak nem sikerül államilag finanszírozott helyre bejutnia - a család számára mindent összevetve közel kétmillió forintos nagyságrendű megterhelést jelent. Ez akkor is jelentős kiadás, ha - mint a felvi.hu-n keresztül elérhető Diplomás Pályakövetési Rendszer legújabb adatai is igazolják - egy gazdasági szakon szerzett egyetemi végzettség egyben kiváló befektetés is: a kiadás várható magasabb jövedelemnek köszönhetően gyorsan megtérül."
Az az ösztöndíj, amit a Neumann GTK a program mögött álló támogatási rendszernek köszönhetően kínál, ehhez tud jelentős mértékű segítséget biztosítani. „Az ECO ösztöndíjak az államilag finanszírozott és önköltséges képzésben részt vevő hallgatóinknak egyaránt rendelkezésre állnak: utóbbiak esetében jelentős, a költségtérítés 50 %-ának megfelelő kedvezmény elérését teszik lehetővé. Az ösztöndíjat azok kapják meg, akik az Egyetem által meghatározott tanulmányi és más követelményeknek eleget tesznek, s mindaddig jár, amíg a bennmaradás feltételeit a hallgató teljesíti: a képzés hét félévét tekintve ez mindösszesen az ECO alapprogramban részt vevők számára 840.000 Ft, a kiemelt programban résztvevőknek 1.050.00 Ft elérhető kedvezményt jelent. Az ösztöndíj rendszerből nincsenek kizárva az államilag finanszírozott képzésben résztvevők sem: a kiemelt program alapján a megfelelő feltételeket teljesítve ők havi 30.000 Ft készpénz-kifizetésben részesülhetnek. " - emeli ki a dr. Kárpáti József.
Ezek pedig már más egyetemek gazdasági képzéseivel szemben igen komoly előnyt jelenthetnek, ami a jelentős hagyományokkal rendelkező kecskeméti duális képzés egyéb előnyeivel, a kedvező kollégiumi elhelyezési lehetőségekkel, infrastrukturális feltételekkel ötvözve - a Neumann GTK gazdasági alapszakjainak elvégzését a nem kecskemétiek számára is különösen vonzóvá teszi.
A részletekről a Kar munkatársai örömmel adnak tájékoztatást: ha kérdése van, a 06-30-811-2687-es telefonszámon, vagy az eco@gtk.uni-neumann.hu e-mail címre írva teheti fel.