Megújult Lajosmizse belvárosa
Lajosmizse Város Önkormányzata pályázatot nyújtott be a TOP-2.1.2-15-BK1 azonosítószámú „Zöld város kialakítása" című felhívásra. A projekt keretében mindösszesen 988.140.000 forint vissza nem térítendő európai uniós forrásból komplex módon megújult Lajosmizse belvárosa.
A fejlesztés elsősorban a város központjára fókuszált, az Iskola-tó környéke pedig aktív rekreációs elemként szerepelt a projektben. Része volt továbbá a Szabadság tér revitalizálása (a Városház tér és Szabadság tér funkcióinak összekötése területrendezések és infrastruktúra-fejlesztés révén a kulturális és országos, valamint helyi védett területek megóvása mellett) és a főút melletti alulhasznosított területek megújítása. Gazdaságélénkítő tevékenységként a helyi termékek árusítását biztosító, meglévő piac infrastrukturális fejlesztése is megtörtént. Itt pavilonok felállítását, árusítóasztalok beszerzését, megfelelő árusító tér kialakítását, területek megközelítését szolgáló területek fejlesztését is biztosította a projekt.
A fejlesztés eredményeként a Városház téren új kandeláberes közvilágítást és díszburkolatot, valamint újabb parkolóhelyeket alakítottak ki. A kertészeti munkák keretében közel 3.800 növény telepítésére, utcabútorok kihelyezésére is sor került.
Az Iskola-tó körül kiépítették a burkolt sétányt, a közvilágítást, és új elemekkel - kültéri fitnesz eszközök, játszótéri elemek, piknikező helyek, padok, hulladékgyűjtők, tanösvény - bővült a környezet. Tóőrző kutyaszobrokat is kihelyeztek, melyek a belvárosban kialakított jelentős természeti értéket képviselő területet védik jelképesen.
A helyi termékek árusítását biztosító piac infrastrukturális fejlesztése szintén a projekt részét képezte. Az új fedett 500 m²-es árusító térben az értékesítési helyek megteltek. A piaccsarnok mellett a kor elvárásainak megfelelően kialakított vizesblokkokat is magába foglaló üzemeltetésre alkalmas épület épült.
A Központi Parkban felújították a Szabadság tér középső részét, melynek dísze egy szökőkút is. Az iskola épülete felé vezető új sétány megépítése mellett a parkban további növények telepítését is elvégezték. A Dózsa György út mellett az üzletek, a bankok, a posta és a gyógyszertár előtt új párhuzamos parkolókat alakítottak ki.
Az 5-ös számú főút mentén Kecskemét és Budapest irányába új buszvárók épültek.
A Szabadság téri projektelem esetében több mint 12.000 növény (évelő, cserje, fa) telepítése történt meg.
A fejlesztés a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg.