Megjelent a kecskeméti CAMPUS második kivitelezési ütemének közbeszerzési felhívása

Vissza a címlapra

Közzétették a kecskeméti CAMPUS beruházás második ütemének Európai Uniós nyílt közbeszerzési eljárására vonatkozó felhívását. A Kecskeméti Duális Oktatás Zrt. a hirdetmény közzétételétől számítva, a törvényben meghatározott 45 napon belül, hazai és határon túli piaci szereplők ajánlatát várja. A kivitelezés második ütemében két kollégium és egy Adminisztrációs központ, valamint egy az Izsáki utat átívelő gyalogos híd épül fel. A beszerzési eljárással párhuzamosan a KEDO Zrt. megkezdte a harmadik beruházási ütem előkészítését is.

A kecskeméti CAMPUS beruházás célja, hogy Kecskemét „Nyugati Kapu" fejlesztési övezetében egy korszerű szellemi és infrastrukturális központ jöjjön létre. A teljes beruházás három ütemének eredményeként egy olyan tudásközpont és közösségi tér jön létre, ahol Kecskemét Megyei Jogú Város és térségének gazdasági szereplőinek, valamint a Neumann János Egyetem és a szolgáltatóipar összefogásával, a közös gazdasági célokat támogatva oktatási, kutatási és fejlesztési projektek indulhatnak el.

A CAMPUS beruházás előző első ütemének tapasztalatait és a teljes projekt indítása óta eltelt időszak megváltozott műszaki és funkcionális igényeit is figyelembe vették a második ütem tervezése során. A már üzembe helyezett Oktatási épület mellett a beruházás második ütemében az Adminisztrációs épület, a Kollégiumi épületek és egy az Izsáki utat átívelő gyalogos híd, valamint egy közösségi és szabadidős tér megvalósítását tervezik, ennek megfelelően a tervek szükséges mértékű aktualizálása szintén a megvalósítandó feladat részét képezi.

A kollégiumi infrastruktúra és az oktatási funkciókat szolgáló intézmények egy területen történő elhelyezése biztosítja a XXI. századi egyetemi intézményrendszer legfontosabb követelményét a campus létét.

A közel nulla energiaigényre vonatkozó követelménynek megfelelve a most felépítendő épületek gépészeti egységei földhőszondás hűtési és fűtési rendszerekkel lesznek ellátva. Ez a geotermikus rendszer a talajvíz hőjét hasznosítja hőszivattyú segítségével. A hatékonyság és az alacsony költségek mellett a fő előny ennél a megoldásnál, hogy rendkívül környezetbarát, hiszen működése közben nincs károsanyag kibocsátás, csupán bolygónk hőjét hasznosítja.

Az energetikai tervezések során a megújuló energia hasznosítása is kiemelt figyelmet kapott ennek jegyében a Kollégiumi épületek tetőszintjét napelemek fogják borítani, ezzel is növelve a már meglévő zöld energiafelhasználás arányát.

A beruházás során megvalósul az 52-es út felett átvezető, az Egyetem GAMF épületébe becsatlakozó gyalogos közlekedő híd. Ez a híd hozzájárulhat az érintett útszakasz forgalmi terhelésének enyhítéséhez, lehetővé téve az út feletti gyalogos közlekedést. Az 52-es út négy sávra való bővítésével megszűnhet az egyetem előtti gyalogátkelő hely, forgalom így folyamatos lehet, és a körzetre jellemző reggeli és esti torlódás jelentősen csökkenhet.

A Neumann János Egyetemért Alapítvány Kuratóriuma és Felügyelő Bizottsága 2021. január 29-i ülésén döntött a szükséges forrás biztosításáról. A kivitelezésért felelős Kecskeméti Duális Oktatás Zrt. által közzétett közbeszerzési eljárásban hazai és határon túli piaci szereplők ajánlatát is várják és a törvényben előírt 45 napos ajánlattételi időszakon belül helyszínbejárást biztosítanak az érdeklődő vállalkozásoknak. Fontos kiemelni, hogy a bírálati szempontok között 70%-ban meghatározó a legalacsonyabb ár, valamint kiemelt szempont a tervezett határidő előtti készre jelentés és az ajánlatadás során jelentős számú és műszaki felkészültségű szakember kapacitásának igazolása is szükséges.

A most elinduló második ütem 600 fős kollégiumának kivitelezése lehetőséget ad a Neumann János Egyetem jelenlegi homokbányai kollégiumának átalakítására is. A Neumann János Egyetem tulajdonában levő homokbányai ingatlanok fejlesztésével az egyetem csatlakozhat a városrész Zöld Város koncepciójához. A megyeszékhely fejlesztési koncepciójához a CAMPUS projekt több szálon kapcsolódik. A cél, hogy a várossal karöltve olyan funkcióiban gazdag kulturális tér jöjjön létre, amely a városi és a régiós lakosság teljes korosztálya számára képes szolgáltatásokat és kikapcsolódási lehetőséget biztosítani. A tervezett vendéglátóhelyek, kiállítóterek és multifunkciós központ közvetlenül is a városi turizmust fejleszti.

A KEDO Zrt. a kivitelezési eljárással párhuzamosan elkezdte a harmadik beruházási ütem tervezését, melyben városfejlesztési és piaci szempontokat is figyelembe vesznek. A kecskeméti CAMPUS nem csak a felsőoktatást kiszolgáló ingatlanfejlesztés, hanem egy olyan piaci szempontokat figyelembe vevő beruházás, melyben a CAMPUS épületegyüttesének legfőbb rendeltetése az, hogy a XXI. századi technológiai megoldások mellett a szolgáltató ipar szereplői is megtalálhassák helyüket a régióban.

A Kecskeméti Duális Oktatás Zrt. felkészült műszaki csapata várja az ajánlatokat és a műszaki beruházás megkezdését!