Lezárult a Nádor Rendszerház Kft., a CONTROLSOFT Kft. és az NJE alkotta konzorcium közös projektje

2020-1.1.2-PIACI-KFI-2020-00062 azonosítószámú, „Ipar 4.0-ra épülő moduláris felépítésű, ipari csomagológép fejlesztése integrált adatelemzéssel és mesterséges intelligenciára épülő optimalizálással, hibaanalízissel" című projekt a NÁDOR Rendszerház Kft., a CONTROLSOFT Kft. és a Neumann János Egyetem alkotta konzorciumban valósult meg.
Az Kulturális és Innovációs Minisztérium által támogatott 980 000 000 Forint összköltségű projekt megvalósításához a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal az NKFI Alapból összesen 683 000 000 Forint vissza nem térítendő támogatást nyújtott Kedvezményezettek részére mely támogatásból a NÁDOR Rendszerház Kft., mint konzorciumvezető 275 000 000 Forint, a CONTROLSOFT Kft., mint konzorciumi tag 308 000 000 Forint, a Neumann János Egyetem, mint konzorciumi tag 100 000 000 Forint összegben részesült. A támogatás intenzitása a projekt elszámolható összköltségének 69,69 %-a.
A projektünk célja olyan moduláris csomagológép kifejlesztése volt, amely a moduláris rendszere miatt lehetővé teszi a vevők gyors kiszolgálását és a vevői igényekhez történő rugalmas igazodást. A gép termékeket helyez csomagoló anyagba, különböző mozgás mechanizmusok segítségével. A gép felépítése 6 nagy egységre bontható:
1. Vázszerkezet, és védőburkolatok.
2. A csomagolandó áru bemenetét lehetővé tevő mechanizmusok.
3. A csomagoló anyag tárolását és beadagolását végző mechanizmusok.
4. Az áru és a csomagoló anyag párosítását végző mechanizmus.
5. A csomagolt terméken kiegészítő folyamatokat végző modulok (tömegmérés, ellenőrzés, zárás, stb.)
6. A folyamatjellemzőket mérő és archiváló elektronikai és szoftveres egységek
A termékünk képes a folyamatfelügyelő szenzorok jeleit adatbázisokba összegyűjteni és tárolni, ezt kiegészítendő képes még a hibajelenségek bevitelére és eltárolására. Az így összegyűlt nagymennyiségű adatot a géphez kifejlesztett mesterséges intelligenciára épülő gépi tanulásos képességekkel ki tudjuk értékelni, összefüggéseket tudunk kerestetni a szenzorok jelei és a hibajelenségek között, és bizonyos feltételek fennállása esetén, figyelmeztető üzeneteket tudunk a felhasználókhoz eljuttatni a jövőbeni meghibásodás valószínűségére továbbá ennek elkerülésére vonatkozóan.
A termékek csomagolása zárt munkatérben, automatikusan zajlik. A csomagoló anyag bemeneti pontjait a vevői igények alapján testre szabva optimalizáljuk oly módon, hogy modulárisan illeszthető felépítésük miatt egymás mellé építhetők és később akár bővíthetők legyenek. A csomagoló gép belső kiszolgáló egységekkel rugalmasan kiegészíthető a szükséges és elvárt munkafolyamatoknak megfelelően. A mesterséges intelligenciára alapuló innovatív tulajdonságainak köszönhetően lehetővé válik a benne és körülötte zajló folyamatok valós időben történő monitorozása, a mért értékek tárolása és későbbi visszakereshetősége, a felhasználók részére történő helyi vagy távoli szemléletes megjelenítése, illetve a minőségbiztosítási folyamatok támogatása.