Koraszülött PIC-nik a Messzi István Sportcsarnokban
Közös ünneplésre várta volt betegeit a Hírös Koraszülöttekért Közhasznú Alapítvány a Messzi István Sportcsarnokban a Koraszülöttek Világnapja alkalmából 2022. november 12-én, szombaton 11.00-től 14:30-ig.
A PIC-niket Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét polgármestere nyitotta meg, majd az alapítvány támogatóit és a „PIC"-nikezőket az Aranyanyu- és Astellas díjas Dr. Kelemen Edit, a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház Koraszülött részlegének vezető főorvosa köszöntötte. A kecskeméti kórház vezetése nevében Dr. Gondos Miklós, a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház főigazgatója mondott beszédet.
- A Hirös Koraszülöttekért Közhasznú Alapítvány az Önök, a Ti támogatásotokkal segíti a korszerű betegellátást - mondta Dr. Kelemen Edit. Az alapítvány a személyi jövedelemadó 1 százalékának felajánlásaiból, magánszemélyek, vállalkozások támogatásaiból, pályázati forrásokból az elmúlt 3 évben 30 millió forintot fordított a korszerű koraszülött ellátásra.
- A kórház támogatásán túl a befolyt összegből lehetőséget kapunk a legkorszerűbb eszközök beszerzésére, így folyamatosan fejleszteni tudjuk osztályunk műszerparkját. Büszkén mondhatom, hogy néhány hónappal ezelőtt megvásároltuk hazánkban az első, közvetlenül a születés utáni újraélesztéshez szükséges legkorszerűbb eszközt - sorolta eredményeiket az alapítvány elnöke.
A Messzi István Sprotcsarnokban a családokat ezen a napon sok programmal várták. Megnézhették a Ciróka bábszínház meglepetés előadását, volt lufihajtogatás, arcfestés, aprók tánca, ugrálóvár, torta, és PIC-nik, valamint az épület előtt állt egy igazi mentőautó a Cerny Alapítvány jóvoltából.