Kecskeméten ad jótékonysági koncertet Varnus Xavér
A világhírű orgonaművész a kecskeméti Kodály iskola legendás Jemlich orgonáján játszik, ahol pontosan 30 esztendeje hangversenyezett először, és amelynek sok ifjúkori sikerét is köszönheti. A művész oldalán szeretettel ír kecskeméti kötődéséről, és az ügyről, ami most a Hírös városba hozza november 1-jén.
Kedves Kecskemét környéki barátaim, a tegnapi napon megkeresett egy régi barátom, Héjja János, s megkért, hogy utolsó magyarországi napomon, november 1-én adjak jótékonysági Bach-koncertet egy Gyenes Anna nevű kislány javára, akire életmentő szívműtét vár, s amely koncertnek a bevételét ő maga is nagy összeggel egészíti ki.
Örülök, ha szerény munkám által én is segítséget nyújthatok e kislány számára, és külön öröm, hogy annyi év után ismét a kecskeméti Kodály iskola legendás Jemlich orgonáján koncertezhetem, ahol pontosan 30 esztendeje hangversenyeztem először, s amelynek annyi jelentős ifjúkori sikeremet köszönhetem.
Jegyeket szerda este 8 órától lehet vásárolni: https://www.jegy.hu/.../szivbol-jovo-hangok-varnus-xaver...