Kecskemét megemlékezést tart Kodály Zoltán születésnapja alkalmából
Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata tisztelettel meghívja az érdeklődőket Kodály Zoltán születésének évfordulója alkalmából rendezett megemlékezésre és koszorúzásra. Az eseményre 2025. december 16-án, 10:00 órakor kerül sor a Psalmus Hungaricus Emlékműnél.
Az emlékező beszédet a 2025-ben Kodály Zoltán-díjjal kitüntetett Kovács Levente zeneszerző, orgona- és zongoraművész, zenepedagógus tartja. Az eseményen közreműködnek a Kecskeméti Kodály Iskola népi énekes növendékei, felkészítő tanáruk dr. Héjja Bella Emerencia.
A megemlékezés hagyományosan koszorúzással zárul, tisztelegve Kodály Zoltán zenei öröksége előtt, amely máig meghatározó a magyar zene- és zenepedagógia területén.
Az Önkormányzat minden érdeklődőt szeretettel vár az ünnepélyes alkalomra, hogy együtt emlékezhessenek a kiemelkedő zeneszerzőre és zenepedagógusra.