Kamarai gyakorlati oktatói képzés és vizsga 2021-ben

Vissza a címlapra

A Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara képzési és vizsgadíjában támogatott kamarai gyakorlati oktatói képzést (E/2021/000040) szervez az iskolai rendszerű szakképzésben gyakorlati képzést folytató duális gyakorlati képzőhelyek oktatói számára. Megyénkben az Innovációs és Technológiai Minisztérium megbízásából a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara látja el a képzés és a vizsgáztatás feladatát.

A képzés célja, hogy korszerű alapismeretek elsajátításával készítse fel a képzésben résztvevőket a gyakorlati oktatói munka hatékony végzésére; legyenek ismereteik a pedagógiai, gyakorlati oktatói munkáról, az alkalmazott módszerekről, a kommunikáció formáiról és a gyakorlat során alkalmazott adminisztrációs teendőkről. A képzést sikeresen elvégzők munkájuk során alkalmazni tudják a tanulók gyakorlati képzéséhez és az oktatott szakképesítés megszerzésére irányuló szakmai vizsgára történő gyakorlati felkészítéshez szükséges alapvető képzésszervezési, adminisztrációs és pedagógia, szociálpszichológiai ismereteket.

MIÉRT FONTOS A KÉPZÉS?

Az iskolai rendszerű szakképzésben 2019. szeptember 1-jétől a szakképzésről szóló 2019. évi LXXX. törvény és a szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet alapján csak kamarai gyakorlati oktatói tanúsítvánnyal rendelkező szakember foglalkozhat tanulóval. A jogszabály egyaránt vonatkozik a tanulószerződéssel, az együttműködési megállapodással, a szakképzési munkaszerződéssel tanulót foglalkoztatókra.

A jelentkezés feltételei:

- az oktatni kívánt szakképesítésnek megfelelő szakmai végzettség és 5 év szakmában igazoltan eltöltött munkaviszony.

(A kötelezettség alóli mentességben az részesül , aki az alábbi feltételek egyikének megfelel: mestervizsgával rendelkezik; a szakképesítés szakirányának megfelelő felsőfokú végzettséggel és legalább 2 éves szakirányú szakmai gyakorlattal rendelkezik; szakirányú szakképesítéssel és felsőfokú végzettséggel, valamint legalább 5 éves szakirányú szakmai gyakorlattal rendelkezik; 60. életévét betöltötte.)

A képzési ideje 50 óra (25 óra elmélet, 25 óra gyakorlat), amely három hét alatt valósul meg. Az elméleti képzési anyag elsajátítására 2 hét biztosított. A gyakorlati tréningre 3 egymást követő napon kerül sor. A képzési idő alatt videókonferenciás elméleti órákon, illetve személyes jelenlétet igénylő tréning órákon kell részt venni a megadott időpontokban. A gyakorlati vizsga sikeres teljesítése után képzésről szóló tanúsítványt kapnak a résztvevők.

A képzési és vizsgadíj összesen: bruttó 114.300 Ft/fő. Az NFA-KA-ITM-9/2020/TK/01 szerződés alapján támogatott képzés esetén a résztvevő által fizetendő önrész: 22.860 Ft/fő

Képzés tervezett indulási ideje: 2021 április vége

További információkkal Gaál Bernadett gyakorlati oktatói referens áll az érdeklődők rendelkezésére. Tel: +36 76 501 519, Mobil: +36 70 933 4792, E-mail: gyok@bkmkik.hu

Download this file (Jelentkezési lap_2021.doc)Jelentkezési lap_2021.doc

(Forrás: bkmkik.hu)