Ismét átalakított gépkarabélyhoz jutott a korábban ügyészt likvidálni akaró férfi
A Kecskeméti Járási Ügyészség lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés miatt letartóztatását indítványozta annak a férfinak, aki a korábbi kényszergyógykezelésének megszüntetését követően ismét átalakított gépkarabélyt és 154 éles lőszert szerzett. (A fotó illusztráció)
A bűnügy gyanúsítottja az a kiskunhalasi férfi, aki 2016 folyamán egy hatástalanított fegyverből éles lőfegyverré visszaalakított gépkarabéllyal a bíróság aulájában lövöldözött és emiatt a kényszergyógykezelését rendelték el.
A megalapozott gyanú szerint a férfi 2024 decemberében Budapesten ismét átalakított jugoszláv gépkarabélyt, továbbá hozzá tartozó négy darab tárat és fegyvertáskát vásárolt. A Bács-Kiskun vármegyei nyomozók a lakóhelyén tartott kutatás során további 154 db, engedély nélkül tartott éles lőszert, valamint több fegyver alkatrészt találtak. A férfinak lőfegyver és lőszer tartására nincs engedélye.
A Bács-Kiskun vármegyei nyomozók a férfit őrizetbe vétele mellett lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés bűntette miatt gyanúsítottként kihallgatták.
Az ügyészség a kiemelkedő tárgyi súlyú bűncselekménnyel meggyanúsított férfi letartóztatását a szökés, elrejtőzés veszélye és az eljárás jogellenes befolyásolásának veszélye mellett azért is indítványozta, mert azt az előéletére figyelemmel súlyosabb bűncselekmények előkészítésének és elkövetésének reális veszélye is indokolja.
Ismét letartóztatták a Kiskunhalasi Járásbíróságon lövöldöző férfit
A Kecskeméti Járásbíróság 1 hónapra elrendelte a letartóztatását annak az 51 éves férfinek, akivel szemben lőszerrel visszaélés bűntette miatt folytatnak eljárást.
A megalapozott gyanú szerint a férfi 2024 decemberében Budapesten egy átalakított jugoszláv gépkarabélyt, valamint hozzá tartozó négy darab tárat és fegyvertáskát vásárolt. A házkutatás során a lakóhelyén további 154 darab engedély nélkül tartott éles lőszert, valamint fegyver alkatrészeket találtak. A férfi sem a lőfegyverre, sem a lőszerek tartására nem rendelkezik engedéllyel.
A bíróság a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség indítványára a letartóztatását 1 hónapra elrendelte, mert a bűncselekmény megalapozott gyanúját megállapította, továbbá azt is, hogy egyaránt fennáll a szökés, elrejtőzés, illetve a bizonyítás megnehezítésének, meghiúsításának és a bűnismétlésnek a veszélye is. A férfit korábban zaklatás miatt ítélték el, illetve emberölés bűntettének kísérelte és más bűncselekmények miatt folytattak vele szembe eljárást.
Ez utóbbi eljárás azért indult, mert 2016. március 16-án egy hatástalanított fegyverből éles lőfegyverré visszaalakított gépkarabéllyal a Kiskunhalasi Járásbíróság épületében lövöldözött. Ezért vádat emeltek ellene és a bíróság a kényszergyógykezelését rendelte el.
A végzés nem végleges.
Kecskeméti Törvényszék Sajtóosztálya