Iskolásnak lenni jó! – Holle anyó birodalmában jártak az óvodások

Vissza a címlapra
Iskolásnak lenni jó! – Holle anyó birodalmában jártak az óvodások

Az iskola kapuján átlépni minden kisgyermek életében különleges mérföldkő. Az új közeg, az ismeretlen felnőttek és a megváltozott napirend egyszerre izgalmas és kihívásokkal teli élmény. Annak érdekében, hogy ez az átmenet minél zökkenőmentesebb és örömtelibb legyen, a Béke iskola már októberben megkezdi az úgynevezett „iskolakóstolgató" programokat.

Ezek az előkészítő foglalkozások kiváló alkalmat teremtenek arra, hogy a nagycsoportos óvodások játékos, barátságos környezetben ismerkedjenek meg a Béke iskola világával. Találkozhatnak a leendő tanító nénikkel, felfedezhetik a tantermeket, és első közös élményeiket is megszerezhetik azokkal a gyerekekkel, akikkel szeptembertől már osztálytársak lesznek.

A foglalkozások legfontosabb célja az oldott, biztonságos légkör megteremtése. A gyerekeknek nemcsak az épületet kell „belakniuk", hanem azt az elfogadó, támogató közeget is meg kell tapasztalniuk, amely az iskolát jellemzi. A közös játékok, éneklés és mozgásos feladatok segítenek abban, hogy a kezdeti bizonytalanságot felváltsa a kíváncsiság és a tanulás iránti lelkesedés.

A Béke tanoda legutóbbi alkalmának központi témája a tél és a gondoskodás volt, amelyhez Grimm klasszikus meséje, a Holle anyó szolgáltatta az alapot. A történet varázslatos módon hozta közelebb a havazás misztériumát a gyerekekhez: aktív részeseivé váltak a mesének, együtt „rázták meg a párnákat" a képzeletbeli felhők felett, hogy sűrű pelyhekben hulljon a hó.

Ezeken az alkalmakon a tanítók lehetőséget kapnak arra is, hogy megfigyeljék az iskolaérettség egyes részterületeit, míg a szülők betekintést nyerhetnek az iskola pedagógiai szemléletébe és mindennapjaiba. A legfontosabb azonban az, hogy a gyerekek pozitív élményekkel gazdagodjanak: azzal az érzéssel térjenek haza, hogy az iskola egy olyan hely, ahol felfedezni, alkotni és barátkozni lehet.

A foglalkozás végén a gyerekek egy kis emléktárggyal és a közelgő iskolakezdés iránti lelkesedéssel búcsúztak el a tanítóktól.

Szeretettel várnak minden érdeklődőt 2026. február 10-én 16.30-kor a következő iskolakóstolgató foglalkozásunkon!

Galéria (27 kép)

Összes kép letöltése