Idén is gyönyörű bálterem volt a Református Bál helyszíne

Vissza a címlapra

A Kecskeméti Református Egyházközség 2019. november 23-én szombaton kilencedik alkalommal tartotta meg hagyományos Református Bálját, az Újkollégium Dísztermében. A bál díszvendége Dr. Velkey György, a Magyar Református Egyház Bethesda Gyermekkórháza főigazgatója volt, a báli bevétel pedig a kecskeméti református templom felújítását szolgálja.

A Református Bál helyszínét adó Dísztermet idén is Gyenes Szilvia alakította gyönyörű bálteremmé. Az asztalokat két éve a Reformáció 500. évfordulója jegyében, a reformáció jelentős személyiségeiről nevezték el, tavaly a bibliában is szereplő madarakról elnevezett asztaloknál foglaltak helyet a vendégek, idén pedig olyan nevek „vendégeként" ültek a bálozók, akik 1680-ban a Református Egyházközség vezetői voltak.

Az idei református bált Varga Nándor, az igazgatótanács elnöke nyitotta meg, majd Balogh Andrea Johanna, az EMMI Miniszteri Kapcsolatok Főosztályának vezetője Prof. Dr. Kásler Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának minisztere üzenetét tolmácsolta arról a döntésről, hogy a Kecskeméti Református Egyházközség templomának 140 éves mázas cserepeinek megőrzését szolgáló művészi mozaikkép elkészítését 2 millió forinttal támogatja. A döntés indoklásaként többek között a következők hangoztak el:

„Olyan értékként kell tekintenünk a ránk hagyott lelki, szellemi, tárgyi örökségre, amely a jövőnket gazdagítja és erre meg kell tanítanunk a gyermekeinket, unokáinkat. Az a nemzedék, amely így, megbecsüléssel tekint az ősök munkájára, az maga is igyekszik majd maradandó és örökíthető értéket hátrahagyni a következő nemzedékre.

Ebben a szellemiségben született az a döntés, hogy a több mint 300 éves Kecskeméti Református Templom közel másfél évszázados cserépfedésének mázas cserepeit méltó módon és méltó környezetben megőrizzük a múltnak egy installáció keretei között. Hisszük, hogy ezzel születik egy gyönyörű és hiteles kép a múltról, megbecsülve és tisztelve a korabeli mesterek tudását, hitét, hűségét, és a korabeli gyülekezet áldozatos odaadását. Egy kép lesz az, amely megőrzi egyházi épített kultúránk egy mozaikját az utókornak, felidézve, hogy évszázadokon keresztül a gyülekezet odaadással, jótékony adományokkal gondoskodott az Istennek szentelt hajlék fenntartásán és megőrzésén."

A báli műsorban felléptek a református gimnázium diákjai, majd a vacsorát követően megkezdődött a tánc, amelyhez a zenét a szegedi Docpiano Band szolgáltatta.