Gyászol a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház: elhunyt Prof. Dr. Bihari Katalin

Vissza a címlapra
Gyászol a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház: elhunyt Prof. Dr. Bihari Katalin

A Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház közössége mély megrendüléssel búcsúzik Prof. Dr. Bihari Katalin PhD neurológus szakorvostól, a Neurológiai és Stroke Osztály osztályvezető főorvosától. A 69 éves korában elhunyt professzor a hazai neurológia elismert szakembere volt, aki évtizedeken át szolgálta a gyógyítást, a tudományt és betegeit. Szakmai öröksége, embersége és elhivatottsága hosszú időre nyomot hagy maga után.

Prof. Dr. Bihari Katalin PhD 1956. augusztus 13-án született Budapesten. Orvosi diplomáját 1980-ban szerezte a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Általános Orvostudományi Karán. Pályafutását a Semmelweis Egyetem Neurológiai Klinikáján kezdte, ahol hamar elköteleződött a neurológia és a mozgászavarok kutatása és gyógyítása mellett.

Szakmai fejlődését nemzetközi tapasztalatok gazdagították: 1984-1985-ben az Egyesült Királyságban, majd 1989 és 1991 között az Amerikai Egyesült Államokban dolgozott kutató és klinikai orvosként. Neurológiai szakvizsgáját 1984-ben, klinikai farmakológiai szakvizsgáját 1989-ben szerezte meg, majd 2015-ben vaszkuláris neurológiai licencvizsgát tett.

Az orvostudomány kandidátusa címet 1994-ben nyerte el, később PhD-fokozatot szerzett. 2016-ban a Szegedi Tudományegyetem címzetes egyetemi tanárává nevezték ki.

MBA fokozatot szerzett a Buckinghamshire ChilternsUniversity College-ban, majd egészségügyi szakmenedzseri képesítést a Semmelweis Egyetemen.

A magyarországi mozgászavar-kezelés egyik úttörője volt. Már 1986-tól, kontinensünkön az elsők között alkalmazta a botulinum toxin terápiát gyógyító céllal. Több évtizedes szakmai munkája során betegek ezreinek nyújtott segítséget a fokális disztóniák, a spaszticitás, a krónikus migrén, valamint számos egyéb neurológiai és mozgásszervi kórkép kezelésében.

1995-től az Országos Idegtudományi Intézet dystoniaszakrendelésének vezető főorvosaként dolgozott.

2004 és 2013 között a veresegyházi Misszió Egészségügyi Központ orvosigazgatója volt, ahol szakmai tudását vezetői képességeivel ötvözve szolgálta a betegek és munkatársai közösségét.

2013-ban csatlakozott a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház kecskeméti csapatához, ahol előbb megbízott, majd 2013. június 1-jétől kinevezett osztályvezető főorvosként vezette a Neurológiai és Stroke Osztályt.

Irányítása alatt az osztály magas szakmai színvonalon működött, és meghatározó szerepet töltött be a régió stroke-ellátásában és neurológiai betegellátásában.

Munkáját számos elismeréssel jutalmazták. 2022-ben Semmelweis Ignác Emlékplakettet kapott, 2025-ben pedig az Év Orvosa kitüntetésben részesült.

Ezek az elismerések nemcsak kiváló szakmai teljesítményét, hanem emberségét, elhivatottságát és példamutató hivatásszeretetét is tükrözték.

Kollégái segítőkész és emberséges vezetőként ismerték. Tanítványai számára példakép volt, betegei számára reményt és biztonságot jelentett. Egész életét a gyógyítás, a tudomány szolgálatába állította.

Prof. Dr. Bihari Katalin PhD. személyében nemcsak kiváló szakembert, hanem elkötelezett vezetőt, oktatót és kollégát veszítettünk el. Szakmai öröksége, tudása és embersége hosszú időn át velünk marad.

Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház