Füstérzékelőket adtak át Kecskeméten a CédrusNet-nek

Vissza a címlapra
Füstérzékelőket adtak át Kecskeméten a CédrusNet-nek

A VII. „Tűzesetek vizsgálata és tapasztalatai" konferencián a Somogyi Elektronic Kft. felajánlásának és a vármegyei tűzoltószövetség támogatásának köszönhetően a Bács-Kiskun Megyei Tűzmegelőzési Bizottság nevében ötven füstérzékelőt adott át Gyapjas János tűzoltó ezredes, Kristóf András, a Bács-Kiskun Vármegyei Tűzoltószövetség elnöke és Hoffmann Géza, a Somogyi Elektronic Kft. üzletfejlesztési vezetője a CédrusNet Kecskemét képviselőjének.

Fontos, hogy az év minden szakában figyeljünk magunkra, családunkra, környezetünkre, szomszédainkra, hiszen a figyelmesség, az öngondoskodás, a felelősségtudat nagyon sok esetben megóvhat bennünket és a körülöttünk élőket.

A lakástüzek többségénél a mérgező füst vezet füstmérgezéshez, rosszabb esetben halálhoz. Számos esetben a lakásokban kialakuló tüzet - főleg éjjel - a benntartózkodók már csak túl későn, vagy egyáltalán nem észlelik. Egy lakástűz esetén csak néhány perc áll a lakók rendelkezésére, hogy felmérjék a helyzetet és biztonsággal elhagyják az otthonukat. Így kerülnek a képbe az otthoni füstérzékelők. A lakóépületek helyiségeiben kialakuló tüzeknél a tűz kezdeti szakaszában már keletkezik füst. A füstérzékelők nagyjából egy percen belül hangosan jeleznek, így adva nagyobb esélyt a menekülésre és a túlélésre.

A tüzek korai észlelésének legjobb módja, ha beszerzünk egy füstérzékelőt. Azokban a lakásokban, ahol füstérzékelő van, kisebb eséllyel keletkezik nagyobb tűz, hiszen annak kialakulásakor már jelez az eszköz és így a kisebb tüzet könnyebb fékezni. Egy füstérzékelő nemcsak életet ment, hanem annak köszönhetően a keletkező károk mértéke is jóval kisebb.

j07071062125.jpg