Felfüggesztett börtönre ítélték a riasztó fegyverrel lövöldöző férfit

Vissza a címlapra

A Kiskunfélegyházi Járásbíróság gyorsított eljárás keretében 6 hónap - végrehajtásában 2 év próbaidőre felfüggesztett - börtönre ítélt egy 24 éves nagykőrösi férfit, akit garázdaság miatt állított bíróság elé a Kiskunfélegyházi Járási Ügyészség.

A férfi 2022. március 13. napján éjszaka egy ismerőse társaságában Kiskunfélegyházára utazott azért, hogy ismerőse egy hangfalat adjon el. A találkozó helyszíne egy áruház parkolója volt, ahová a hangfalat megvenni szándékozó férfi barátai társaságában érkezett meg. Az üzlet nem jött létre, mivel a felek nem tudtak megegyezni. A vádlott férfi ismerőse egy haragosát felismerte, ezért a vádlottal együtt elhajtottak a helyszínről.

A vádlott attól való félelmében, hogy a másik társaság utánuk indul, a gépkocsi kesztyűtartójából kivett egy gázriasztó pisztolyt és azzal a lehúzott jobb első ablakon hat lövést adott le vaktában. A fegyver a vádlott barátjáé volt, aki annak használatáról előzetesen nem tudott, arra engedélyt nem adott.

Az ítélet jogerős.

Kecskeméti Törvényszék Sajtóosztálya