Fél évszázad papi szolgálatának ünnepe – Bábel Balázs érsek aranymiséje Kecskeméten (VIDEÓ)
Ünnepi szentmisén adott hálát papi szolgálatának ötven évéért Dr. Bábel Balázs, a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye érseke, aki az aranymiséjét 2026. június 28-án, vasárnap Kecskeméten is bemutatta. Az esemény nemcsak egy személyes jubileum volt, hanem a közösség ünnepe is: hívek, paptestvérek és a főegyházmegye tagjai együtt adtak hálát egy fél évszázados papi életútért.
Tekintsék meg a kecskeméti élő közvetítés videóját:
Az aranymise a katolikus hagyományban egy pap pappá szentelésének 50. évfordulóján bemutatott hálaadó szentmise. Az aranymise különösen ritka és nagy megbecsülésnek örvendő alkalom, hiszen fél évszázados papi szolgálatot jelöl. Ilyenkor az érintett pap olyan ünnepi szentmisét mutat be, melyen részt vesznek családtagok, hívek, paptestvérek, felidézik a papi életút fontos állomásait, majd elhangzanak köszöntések, áldások, és közösségi ünneplés is kapcsolódhat hozzá.

Bábel Balázs érseket 1976. június 19-én szentelték pappá Vácon, így az idei év az ötvenéves papi jubileum esztendeje számára. A jubileumi alkalmak sora ennek megfelelően több helyszínen is megjelent: a papi szolgálat kezdetének helyszínén, Vácon, valamint a főegyházmegye központjában, Kalocsán is ünnepi hálaadó szentmisékkel emlékeztek meg az évfordulóról.

Az aranymise alkalmából korábban életútinterjú is készült az érsekkel, amelyben visszatekintett papi hivatásának meghatározó állomásaira, szolgálatának évtizedeire és az egyház előtt álló feladatokra.
A kecskeméti vasárnapi ünneplés külön jelentőséget adott az évfordulónak: a város és a főegyházmegye közössége együtt köszönhette meg azt az öt évtizedet, amelyet Bábel Balázs az egyház és a hívek szolgálatában töltött. Az aranymise egyszerre volt visszatekintés és hálaadás - annak a hitből, kitartásból és szolgálatból felépülő életútnak az ünnepe, amely generációkon átívelően hagy nyomot az egyházi közösség életében.