Egykori kecskeméti piarista diák kapta meg az Európa-érem újságíródíjat

Gebauer Szabolcs, az MTI brüsszeli tudósítója, a Magyar Katolikus Újságírók Szövetségének főtitkára kapta meg idén a Balassi Kard Művészeti Alapítvány Európa-érem újságíródíját. A Baján született Gebauer Szabolcs Kecskeméten, az ottani piarista gimnáziumban érettségizett, ami máig meghatározza értékrendjét. (Fotó: Magyar Katolikus Újságírók Szövetsége)
A 26. alkalommal odaítélt elismerést Balogh László, a Közszolgálati Közalapítvány kuratóriumi elnöke adta át az újságírónak csütörtökön Budapesten, a Magyar Távirati Iroda egykori, Naphegy téri székházában.
Molnár Pál, a Balassi Kard Művészeti Alapítvány elnöke elmondta: a Baján született Gebauer Szabolcs Kecskeméten, az ottani piarista gimnáziumban érettségizett, ami máig meghatározza értékrendjét. Felsőfokú tanulmányait Pécsen, német szakon kezdte, ezzel egy időben Budapesten, a Központi Szeminárium hitoktatóképzőjében is ismereteket szerzett. Ezt követően Párizsban, a Sorbonne illetékes karán tanulta a francia nyelvet, majd a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen szerzett sajtó szakirányon diplomát.
Gebauer Szabolcs az oklevél megszerzése után a Duna Televíziónál kapott munkát, ahol öt éven keresztül a határon túli műsorok felelős szerkesztői tisztségét töltötte be. A MTI-t 2015 óta tudósítja Brüsszelből, 2004 óta pedig a Magyar Katolikus Újságírók Szövetségének főtitkári tisztét is ellátja - ismertette az alapítványi vezető.
Molnár Pál hangsúlyozta: Gebauer Szabolcs munkái a valóságról szólnak, szoros tényirodalom, amit alkot, ám mindezekkel együtt tevékenysége igazi elit újságírás, hiszen tévednie nem szabad, tartania kell magát a precíz kiegyensúlyozottsághoz.
Gebauer Szabolcs azzal mondott köszönetet az elismerésért, hogy komoly felelősséget ró rá a díj.
A rendezvényen közreműködött Sándor József brácsaművész.
(MTI)