Dr. Nagy Zoltán kapta idén a Kecskeméti Kultúra Mecénása díjat

Vissza a címlapra

Kecskemét - Dr. Nagy Zoltán, a Phoenix Mecano Kecskemét Kft. ügyvezető igazgatója kapta idén „A kecskeméti kultúra mecénása" díjat. A másik két jelölt Kurdi Viktor, a BÁCSVÍZ Zrt. elnök-vezérigazgatója és Endrődi Ferenc, az Akker Tüzép ügyvezető igazgatója voltak.

A díjat dr. Ittzés Tamás, a Bohém Ragtime Jazz Band vezetője alapította 2012-ben, azzal a céllal, hogy a kulturális élet képviselői közösen köszönjék meg az irányukba tanúsított figyelmet és támogatást a gazdasági élet szereplőinek. A jelöltek és a végső díjazott személyéről pedig 22 kecskeméti kulturális intézmény és művészeti együttes jogosult dönteni titkos szavazással.

A díjat évente egy személy kaphatja: olyan cégvezető, aki sokat és kitartóan áldozott a kecskeméti kulturális rendezvények, intézmények támogatására, mintegy cégfilozófiájában is vallva a kulturális mecenatúra fontosságát. Az elegáns, homokfúvott üvegből készült díj (terv: Tordai Róbert, kivitelező: Nagy Dezső Sándor üvegszobrász) mellé a díj alapítója minden évben 100 ezer forintot is felajánl a díjazott cége részére, azzal a kimondott kéréssel, hogy az összeget (akár azt meg is toldva) forgassa vissza a kecskeméti kultúrába. Kikötés, hogy a díjat alapító zenekarát (Bohém Ragtime Jazz Band) és az általa rendezett fesztivált (Nemzetközi Bohém Ragtime & Jazz Fesztivál), illetve a Kecskeméti Jazz Alapítványt a díjazott nem támogathatja a díjból.

A díjat május 4-én a Kecskeméti Szimfonikus Zenekar koncertjének keretében a Katona József Színházban adta át Ittzés Tamás dr. Nagy Zoltánnak, aki a díj mellé Nagy Dezső Sándor üvegszobrász egy alkotását is átvehette az alkotó külön ajándékaként.

Háttér:

A Phoenix Mecano svájci központú, vezető technológiai vállalatcsoport, melynek legjelentősebb vállalata Kecskeméten található. A több mint húszéves Phoenix Mecano Kecskemét Kft. mechanikai és elektronikai komponenseket, rendszereket gyárt, illetve fejleszt. A vállalat fontos törekvése a hozzáadott érték növelése, a versenyképesség megőrzése a hazai illetve a világpiacon. Stabilitás megteremtésére törekszik, hogy kitartást tanúsítson akár a nehezebb gazdasági helyzetben is. Ezért is érzi át a cég vezetése, hogy az oktatási és kulturális intézményeknek, tudományos illetve művészeti műhelyeknek milyen nehézségekkel kell megbirkózniuk a társadalmi, gazdasági kilengések közepette úgy, hogy ne adják fel kialakított értékrendjüket.