Botrány a kecskeméti ellenzéknél: Király József kizáratná Bodrozsán Alexandrát a frakcióból
Érdemtelen arra, hogy továbbra is a frakció tagja legyen. Bízom benne, hogy frakciótársaim ugyanígy fognak majd vélekedni - nyilatkozta Király József (MSZP) ellenzéki önkormányzati képviselő a Kecskeméti Televíziónak. (Fotó: itt még jóban voltak.)
A Király és Bodrozsán közötti vita előzményei:
Az első látványos összecsapásuk akkor történt, amikor Király József rádöbbent arra, hogy négy Kecskemét környéki településen - amelyekről úgy gondolta, hogy jó eredményei lehetnének az előválasztáson - nem lehet majd sátornál voksolni. Ezt közölte is a facebookon:
„Nagyon sajnálom a hozzánk tartozó kistelepülések mellőzését, hiszen a jövőben értük is harcolni szeretnék." - mindenkit arra buzdítok, hogy ha interneten nem sikerül voksolniuk, péntekig Kecskeméten, a távolsági buszpályaudvar melletti (kerékpárbolt előtti) előválasztási sátorban is le tudják adni szavazataikat, minden nap 14-től 18 óráig. Ez a helyszín ideális lehet a Városföldről, Ballószögről, Helvéciáról és Szentkirályról ingázóknak is."
Egy baloldali internetes hírportálon pedig a következő jelent meg:
"Bács-Kiskun 2. sz. választókerületének egyik előválasztási képviselőjelöltje, Király József (MSZP, Jobbik, LMP, Párbeszéd)...lapunknak elmondta, rendszeresen látogatja az érintett településeket, hogy minél több emberrel találkozva megismerje gondjukat-bajukat, a térség valós igényeit, terveit. És megtudta, hogy a helyi bizottság által leadott listáról ellenfele, a momentumos Bodrozsán Alexandra - és holdudvara - közbenjárására húzták ki az említett négy kistelepülést. Ami nem csoda, hiszen a hölgy az Újpesti Önkormányzat alkalmazottjaként túl sokszor nem találkozhatott a Kecskemét környékén élő emberekkel, problémáikkal, ellentétben Király Józseffel, aki előre tárgyalt mindegyik érintett település polgármesterével is, akik biztosítottak helyszíneket, időpontokat a szavazás normális menetéhez."
Bodrozsán válasza ez volt - ugyancsak a facebookon:
"Csúsztatásokkal és félinformációkkal vagdalkozik előválasztási ellenfelem, az MSZP-s Király József. Vádaskodását a helyi MSZP holdudvarába tartozó médium próbálja felhangosítani.
Azt állítják, hogy a Momentum miatt nem lehet kitelepült sátrakban szavazni a Kecskemét környéki kistelepüléseken. A valóság ezzel szemben az, hogy a megyei sátrak listáját a pártok közös egyetértéssel fogadták el, és az MSZP is megszavazta azt.
Majd miután ezt a listát az Országos Előválasztási Bizottság véglegesítette, Királyék utólag kezdtek el hangosan reklamálni, és határidőn túl adtak be további helyszínjavaslatokat, amit már a közösen meghozott szabályok szerint nem lehetett figyelembe venni.
Sajnálom, hogy ellenfelem pártja a valódi cselekvés helyett a nyilvános mocskolódásig süllyedt a kampányban, melyet én az elejétől fogva igyekszem kulturált és tisztességes keretek között folytatni.
... Arra viszont szeretném felhívni a választók figyelmét, amiről Király József és a kecskeméti MSZP is hallgat.
Király ugyanis több mint 650 millió forint értékben kapott az elmúlt években megbízásokat Kecskemét fideszes önkormányzatától.
Vajon normális dolog-e az, hogy egy kecskeméti ellenzéki önkormányzati képviselő sok százmillió forintos megbízásokat kap a kecskeméti fideszes önkormányzattól? Vannak olyan közbeszerzések, melyek szerződését Király József és Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét fideszes polgármestere együtt írták alá!
Mennyire maradhat független egy képviselő, aki a saját önkormányzatától függ üzletileg? És mennyire lehet ellenzéki egy képviselő, aki 650 milliós üzletet köt a kormányoldallal?
Vajon ha Király József nyerné meg az előválasztást, hogyan kampányolna az ellen a párt ellen, melynek helyi városvezetésétől százmilliós megbízásokat kapott?
Erről vajon miért nem beszélt eddig a választóinak Király József, és vajon mi erről a véleménye a kecskeméti MSZP engem sértegető prominenseinek?"
Mindez azonban csak óvodások civódása volt ahhoz képest, ami 2021. szeptember 27-én, hétfőn történt. Bodrozsán most már egyenesen szavazatvásárlással és előválasztási csalással gyanúsította meg Király Józsefet, és a visszaléptetését kérte:
"Szombaton a kecskeméti Szabadság téren az előválasztás során a szavazás tisztaságát biztosító delegáltak jelezték, hogy tömegével érkeznek egy közvetítő által odautaztatott szavazók a sátrakhoz.
A helyszínen ezt a saját szememmel is tapasztaltam.
De az igazi probléma csak ezután jött: a szavazókat a fülem hallatára igyekeztek tisztességtelenül rábírni, hogy szavazatukkal előválasztási ellenfelemet, az MSZP-s Király Józsefet és Karácsony Gergelyt támogassák. Az előválasztáson való részvételükért cserébe 2.000,- Ft és 4.000,- Ft körüli összegeket ajánlottak fel a részükre!
Az eset bizonyítására több felvétel is készült, melyeket eljuttattam az Országos Előválasztási Bizottsághoz. Kértem a Bizottságot, hogy előválasztási ellenfelemet tiltsák el a további jogsértéstől, és a választási csalás miatt Király Józsefet a képviselőjelöltségtől léptessék vissza."
A vádakat Király József a Kecskeméti Televíziónak nyilatkozva visszautasította. Mint elmondta, az elmúlt több mint 20 évben, mióta politikai pályán mozog, ilyen jellegű támadás még soha nem érte egyetlen párt részéről sem. Király József azt mondta, megrendezett volt a dolog, felismerték a felvételen szereplő hangját, aki egyébként Bodrozsán jó ismerőse, és őt támogatja.
- A szombati szavazók közé beküldenek egy olyan momentumos tagot, aki azzal provokálja az embereket, hogy én őt küldtem, és x ezer forintot kap a szavazatáért. És ők mennyit kapnak? - tette fel a kérdést Király József a KTV híradójában.
A képviselőjelölt azt is elmondta, szerinte a felvételen az is hallatszódik, hogy Bodrozsán Alexandra maga is faggat egy szavazót, aki jelzi, hogy nem kaptak semmilyen pénzt, semmilyen felajánlás nem történt. Király József nem kíván többé egy frakcióban dolgozni Bodrozsán Alexandrával.
Király József úgy fogalmazott, Bodrozsán most mutatta meg igazi arcát.