Bezárt a Seuso-kiállítás a Cifrapalotában (KÉPGALÉRIA)
Vasárnap volt utoljára látható a Seuso-kincs Kecskeméten. A késő római császárkor egyik legjelentősebb ezüstkincse február 27-től Miskolcon, a Herman Ottó Múzeumban folytatja országos körútját. Azoknak pedig, akik olvasóink közül nem látták Kecskeméten a kincseket, kárpótlásul a Kecskemét-Hetényegyházán élő neves fotóművész, Bahget Iskander Cifrapalotában készült fantasztikus képeiből közlünk válogatást.
Minden eddiginél több látogatót vonzott a Magyar Nemzeti Múzeum vándorkiállítása Kecskemétre. A Katona József Múzeum Cifrapalota kiállítóhelyén korábban egyetlen tárlatot sem láttak ilyen rövid idő alatt ennyien.
A Seuso-vándorkiállítás kecskeméti állomásán összesen 24 058 fő tekintette meg az ókori római kincseket. A Dél-Alföldön egyedül Kecskeméten állították ki a római ötvösművészet remekeit, így nem meglepő, hogy a helyi lakosok mellett, Jász-Nagykun-Szolnok, Békés és természetesen Csongrád megyéből is sokan eljöttek megtekinteni a tárlatot. A múzeum igazgatója, Dr. Rosta Szabolcs, a város alpolgármesterével, Dr. Szeberényi Gyula Tamással, már első héten külön köszöntötte a tízezredik látogatót.
A közel három hétig tartó kiállításon a látogatószám a szombat-vasárnapokon elérte az ezernégyszáz főt is, így a hatalmas érdeklődés miatt a második hétvégén hosszított nyitva tartással várta a palota az érdeklődőket. A múzeum ezúton fejezi ki köszönetét Kecskemét város lakosságának és az összes látogatónak, hogy ilyen nyitottan fogadta a páratlan leletet, a türelmet, amellyel a zsúfoltabb napokon segítették a munkatársak munkáját, és a kedves visszajelzéseket is, amelyekkel elárasztották a vendégkönyvet.
A vándorkiállítás Székesfehérvár, Zalaegerszeg, Kaposvár és Kecskemét után érkezik Miskolcra, a hatodik helyszín Nyíregyháza lesz. A különleges értékű kincslelet minden településen kiegészül az adott múzeumhoz, területhez kapcsolódó műkincsegyüttessel: Miskolcon, a Herman Ottó Múzeumban a régióban (Borsodszirák, Ároktő, Tiszakarád) talált, főként temetkezési helyekről előkerült arany és bronz ékszereket állítanak ki, amelyek a Krisztus utáni 1-4. századból származnak. A látogatók megcsodálhatják majd a Brestov (Ukrajna) település mellett felfedezett, 2-4. századi nyakláncot, amelyet aranyérmékből fűztek össze, illetve a Miskolcon talált dénárleleteket is.