Berobbant Kecskemét közéletébe Gál Zsombor, a Lendületben a Széchenyivárosért Egyesület elnöke
Szinte egyik napról a másikra lett közismert személyiség a Széchenyivárosban az 1996. augusztus 15-én született Gál Zsombor. A kecskeméti fiatalember Szegeden szerzett diplomát, de nem csak azt hozta Kecskemétre a napsütötte Tisza-parti városból, hanem egy számára még sokkal értékesebbet: élete párját.
- Édesapám kecskeméti, édesanyám pedig több mint 20 éve költözött ide Nagykőrösről. Én is Kecskeméten nőttem fel és a bölcsödétől egészen a középiskoláig itt tanultam. Laktunk a városközpontban, a Petőfivárosban, majd a szüleim válását követően édesanyámmal 2011-ben a városközpontba költöztünk.
Az általános iskola első két osztályát a Zrínyiben végeztem, a többit pedig a Vásárhelyi Pál Általános Iskolában. Utána meg, mivel a piaristáknál szerettem volna tanulni, de sajnos oda nem vettek fel, így a Szent-Györgyibe mentem. Ahol szerencsémre kiváló tanárokhoz kerültem, főként a humán, magyar-történelem szakokon. Sokat köszönhetek például Jáger Erzsébet történelem tanáromnak és Ködmön Andrásnak, aki az emelt szintű történelem érettségire készített fel. A magyar irodalom volt még a szívügyem, amiben Balasi Franciska segített, aki azóta már nyugdíjba ment, jelenleg pedig a Nyugdíjas Szövetség nagyon aktív tagja. Majd pedig Zórity Adrienn volt a magyar tanárom. Ők, valamint az osztályfőnököm Osza Gyöngyi sokat hozzátettek, hogy kihozzák belőlem a maximumot.
- Németül a Szentgyörgyiben tanult meg?
- Mi németes osztály voltunk, ami azt jelentette, hogy az 5 éves középiskola nulladik évében emelt szinten tanultunk németül. Heti több mint 10 órában. Utána jöttek a tényleges középiskolai évek, a középiskolai tanterv. Előtte mindenből csak egy kicsi alapozás volt, és a németre voltunk ráfeküdve. Aztán 11. osztálytól lehetett specializációkra menni. Voltak az ápolás, illetve a biológia felé tendálók, és volt egy pszichológiai iránya is ennek a képzésnek.
- Nem szokatlan, hogy egy ilyen szakirányú intézményből a Szegedi Tudományegyetemen folytatta?
- Azt láttam a környezetemben, meg persze magamon is, hogy sokan nem tudtuk, a középiskola után merre fogunk elindulni. Érettségi után én egyből mentem a Szegedi Tudományegyetemre, mert a tanáraimnak köszönhetően nagyon jól sikerült mind az emeltszintű történelem és a középszintű magyar érettségim. Állam és jogtudomány karon politológiai alapképzésre iratkoztam be. Sokáig gondolkodtam a jogi pályán is, hogy jogásznak tanuljak, de végül magamat is kicsit lebeszéltem, és a környezetem is kicsit közrejátszott a döntésemben. Szegeden az első évben kollégista voltam, utána a barátaimmal átmentünk albérletbe, és úgy folytattuk a tanulmányainkat. 2019-ben végeztem politológia szakon, és ezt követően én még továbbmentem mesterképzésre, a bölcsészkarra, ahol kommunikációs, és médiatudományt tanultam. Azon belül is az imázs, az identitás menedzsment szakirányon végeztem, ami még plusz két év oktatást jelentett. Az egyetem alatt letettem a középfokú németnyelvvizsgát, valamint az angol-nyelvtudásomat is saját szorgalomból folyamatosan képeztem.
- Mikor jött vissza Kecskemétre?
- 2019-ben bekerültem a HI Kecskemét programba mint közösségszervező, és a Széchenyiváros lett a területem. Különböző programok és fórumok szervezésében vettem tevékenyen részt. A középiskolát követően innen folytatódott a kapcsolódásom a Széchenyivároshoz. A program lezárultával pedig számos területen kipróbáltam magam, és jelenleg a Hírös Sport Nonprofit Kft marketingmunkatársa vagyok.
- Mikor lett a Lendületben a Széchenyivárosért Egyesület elnöke?
- Ez az egyesület teljesen újonnan indult 2021. nyarán. Én a kezdetektől fogva elnöke vagyok az egyesületnek, amelyben főleg családi programokat szervezünk, töretlenül a Széchenyivárosban. Emellett pedig igyekszünk minél több fejlesztést véghezvinni az önkormányzattal és a lakossággal együttműködve. Legyen az akár egy padfelújítás, vagy zöld felületrendezés, ami erőnkből, meg energiánkból, meg a támogatásból telik.
A Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolával nagyon szoros az együttműködés több programot szerveztünk már közösen és ezt folytatni is fogjuk a jövőben. Különböző mozgásos, interaktív programokkal kedveskedtünk a gyerekeknek, de csináltunk például az Aradi Vértanúk terén is egész napos főzőversenyt, koncertekkel egybekötve. Sikeresek voltak ezek a programjaink, sok szülőhöz, gyerekhez el tudtunk jutni. Fontos kiemelni az összefogást egy programszervezés során, hiszen, minél többen karolunk fel egy programot annál változatosabbá, izgalmasabbá tudjuk tenni azt.
- Milyen terveik vannak a következő hónapokra?
- Egész napos húsvétolást tervezünk a Széchenyivárosi Közösségi Házban. Készülünk állatsimogatóval, arcfestéssel, interaktív gyerekprogramokkal, a végére pedig egy kis zenei programot is belecsempészünk. Családi sportnapok is a terveink között szerepelnek, a jó idő beköszöntével, lesznek még főzős napok is. Megpróbáljuk a generációkat kicsit összekötni, mindenkinek valamilyen programelemmel kedveskedni. Annak van legnagyobb értéke, amikor a nyugdíjas korosztálytól kezdve, a középkorosztály és a gyerekek is együtt tudnak egy rendezvényen lenni, és közösségformáló erőt tudunk képezni ezzel.
- Amikor erre az interjúra felkészültem azt is megtudtam Önről, hogy már megtalálta „élete párját"...
- Igen. A párommal az egyetemen ismerkedtünk meg a gólyatáborban, és elcsábítottam Kecskemétre. Tavaly novemberben volt a lánykérés. Ő jogi asszisztens végzettségű, most egy cégnél ügyvezetői asszisztensként dolgozik Kecskeméten. Itt élünk a Széchenyivárosban, jelenleg albérletben, és a jövő tavaszra-nyárra tervezzük az esküvőt.
Noszlopy Nagy Miklós
KAPCSOLÓDÓ CIKKÜNK: