Belépő lesz Kecskeméten márciustól a Nagybani Piacon?

Vissza a címlapra

Amióta megerősödött az ellenzék Kecskeméten, azóta időnként olybá tűnik, hogy bármilyen hülyeséget is találnak ki, akad, aki „megfelelőségi kényszerből" asszisztál ehhez.

A legutóbbi eset jó példa erre. Az ellenzék szócsöve megírja, hogy „Az árusok szerint katasztrofális és siralmas a piac helyzete". Ami egyébként nem igaz, de jól hangzik a "minden rossz Kecskeméten" elvekre érzékeny ellenzéki füleknek.

A cikk részeként ezt írják: „A nagybani piac a viszonteladók kiszolgálására létesült, mégis lakossági mennyiséget is lehet vásárolni. Ezzel a városi piac forgalma csökken, mert sokan a nagybanira mennek. Nagyobb városokban ezt nem engedik."

Na mi történik erre? Válaszol a Kecskeméti Piac vezetője és ezt írja: „Ezzel a kifogással egyetértek, a nagybani piac elsődleges célja nem a lakosság kiszolgálása. Ez azonban több, mint 10 éve így van, de az biztos, hogy nem a piac kezdeményezte. Egyelőre sétálójegy bevezetését tervezzük a lakossági vásárlók részére."

És tényleg! Megjelenik a következő hirdetés a nagybani piacon.

Ez azután azonnal éles vitát - elsősorban ellenkezést - gerjeszt a közösségi oldalon. Csak néhány vélemény:

- Újabb érvágás az embereken! Az szép lesz mikor a vevők a bejáratnál ott állnak sokan hogy nyitáskor bejussanak és még ott 300 forintot is le kell perkálni nekik személyenként hogy bemehessenek !

- Ezek ugye nem normálisak

- Sztrájkolni kellene árusnak vevőnek egyaránt. A piacon kívül a parkolóban lebonyolítani az üzletet. Kíváncsi lennék a képükre. Ennyi erővel akár be is zárhatnák...

- Ezek tényleg nem normálisak. Így akarják támogatni azokat, akik még hajlandóak termelni?

- Persze nálunk szegények sincsenek, akik itt próbálnának elfogadható áron vásárolni a kistermelőktől.

- Ugye ez nem igaz? Ha igen, akkor felháborító!

(Csak zárójelben: ráadásul ezek a vélemények az egyik rendkívül hangos ellenzéki által moderált oldalon láthatók)

Na, most itt jön be, amiről a cikk elején beszéltünk! Valaki kitalálja a hülyeséget, valaki pedig meg akar felelni ennek, és azt hiszi, hogy kielégítette vele az ellenzéket.

Egyáltalán nem!

Ha ugyanis bevezeti a 300 forintot, akkor az ellenzék lesz az első a közgyűlésen, aki a fenti véleményeket tolmácsolva reklamál. „Elvették az olcsóbb vásárlási lehetőséget a szegényektől Kecskeméten!"

Ha viszont nem vezeti be, akkor meg a cikkre hivatkozva reklamálnak: „A nagybani piac a viszonteladók kiszolgálására létesült, mégis lakossági mennyiséget is lehet vásárolni. Ezzel a városi piac forgalma csökken, mert sokan a nagybanira mennek. Nagyobb városokban ezt nem engedik."

Ez az a helyzet, amikor tök mindegy, hogy van kalapja vagy nincs kalapja. Az a lényeg, hogy reklamálhassanak, szerepelhessenek a tévében, mondhassák, hogy nem jó a város vezetése, bezzeg ők...

Holott kétségtelenül éppen az ő szócsövük miatt kellene majd 300 forintot fizetni március 1-től.

És már szinte látom magam előtt az RTL híradó esti riportját, ami persze gondosan "összemossa" majd a nagybani piacot a belvárosival: „Kecskeméten fizetni kell a vásárlóknak, hogy bemehessenek a piacra!"

Noszlopy N. Miklós