Ballagás a Kecskeméti Református Gimnáziumban
Elballagtak a 12. osztályosok 2024. május 3-án, pénteken a Kecskeméti Református Gimnáziumból. Három végzős osztály érettségire készülő 109 tanulója vett búcsút az iskolától.
Az utolsó osztályfőnöki órát követően „virághegyekkel" látták el érettségi előtt álló gyermekeiket a szülők, rokonok, és vendégek, majd végigjárta az osztályokat a ballagási menet.
Az iskolaépületből átvonultak a templomba, ahol Vass-Eysen Ákos fogadta orgonaszóval a ballagókat, majd megkezdődött az ünnepélyes istentisztelet. Adamekné Németh Zsófia apostoli köszöntését, fohászát és imádságát követően Laczay András református lelkész hirdetett igét. Szűcs Júlia, (12.d) végzős diák bizonyságtétele után Jámbor Zsolt vezetésével a gimnáziumi kórus énekelt, a ballagó diákoktól pedig Szenes Mártonné Durucz Anna igazgatónő búcsúzott.
A 12. osztályosok nevében Bánfi Csenge (12.c) köszönt el a gimnáziumtól. Telekes Kristóf (11.a) versmondását követően pedig Nagygyörgy Eszter (11.a) búcsúzott a ballagóktól.
A 12. osztályos diákok énekes búcsúja után az elbocsátó imádságot Kuti József lelkész, az Igazgatótanács elnöke mondott.