Bajnok Vagyok - Értelmileg sérült gyermekek és szüleik számára szervezett program a Benkóban

A VÁRHATÓAN ROSSZ IDŐJÁRÁS MIATT A PROGRAM IDŐPONTJA 2024. OKTÓBER 04-RE MÓDOSUL, VALAMINT A GYEREKMŰSOR IS MÁS LESZ. RÉSZLETEK KÉSŐBB!
A Bajnok Vagyok elnevezésre hallgató, értelmileg sérült gyermekek és szüleik számára szervezett rendezvény legfőbb célja a gyermekeknek történő, életre szóló sikerélmény szerzése sport és kézműves foglalkozások, illetve ahhoz kapcsolódó díjazás útján, továbbá szüleik, nevelőik tehermentesítése a rendezvény napjára.
A sport és kézműves foglalkozások részben szervezetten, részben egyénileg kerülnek lebonyolításra, melynek eredményeként a teljes résztvevő közönség (gyermekek) díjazása lehetséges lesz, vagyis mindenki részesül apró díjazásban.
A programok egyszerűek, könnyen értelmezhetők, végrehajthatók, ezáltal testi fogyatékossággal rendelkező gyermekek is rész fognak tudni venni rajta. Hosszú távú cél, hogy a Bajnok Vagyok családi nap minden évben megrendezésre kerüljön. A rendezvény nyíltszervezésű lesz, így a szolgálva a destigmatizáló funkcióját a rendezvénynek, vagyis szívesen várnak nem speciális igényű látogatókat is.
Helyszín: Benkó Zoltán Szabadidőközpont, Tó Hotel felőli terület
Időpont: 2024.09.13. (péntek)
Résztvevő Iskola: Juhar utcai tagintézmény
Szervező: Lendületben a Széchenyivárosért Egyesület
Program:
09:00-9:30 Regisztráció
9:30 Megnyitó
10:00 Sport és kézműves foglalkozások
12:00-13:00 Ebéd
13:00-13:45 Gödény Anikó gyermekműsora