A Taieikai művészeti iskola kiállítása nyílt meg a Ráday Múzeumban
Különleges kiállítás nyílt meg a Dunamelléki Református Egyházkerület Ráday Múzeumában 2017. április 12-én. A JELenlét - japán kalligráfia-művészeti kiállítás megnyitóján - The 28th TAIEI Calligraphy Exhibition in Kecskemét city Nojiri Mester és hat művész-tanítványa a hagyományos teaszertartással is megismertette az érdeklődőket. (Fotók: Vincze József)
A Dunamelléki Református Egyházkerület Ráday Múzeuma adott otthont ennek a rangos és izgalmas művészeti kiállításnak, amelyet Vihar Judit, a jeles irodalomtörténész, műfordító és költő, a Magyar-Japán Baráti Társaság elnöke nyitott meg.
Az írás- és olvasás széles körű tanítása, ismerete és használata minden nemzeti kultúra erősségét jól jellemzi. Az Európán kívüli nagy kultúrák fennmaradásában is jelentős szerepet játszott az Írás és elemeinek elsajátítása, varázsos világukban való tájékozódás, a jelek sokaságának türelmes gyakorlása. Ennek művészi szintű művelésében, átadásában és továbbfejlesztésében évszázadok óta szerepük van az úgynevezett shodo mesterek iskoláinak.
A kortárs japán művészi kalligráfia egyik elismert művelője NOJIRI (Nodzsiri) Taiko Mester, aki 7 éves korától tanulta a kalligráfiát, és 19 évesen Taieikai néven megalapította a saját galériáját. Számos művészeti ágban (zene, festészet, irodalom, ruhatervezés, kerámiaművesség) jártas alkotó.
Klasszikus stílusban írja a kandzsikat (kínai eredetű írásjegyek), de egyedi vonásokkal készíti azokat. Az ez évben immáron 28 éves múlttal rendelkező Taieikai művészeti iskola, a Mester és közel 30 fős tanítványi gárdája most először állít ki Japánon kívül!
Az ünnepségen szintén jelenlévő Nojiri Mester és hat művész-tanítványa a hagyományos teaszertartással is megismerteti az érdeklődőket. A kiállítás május 13-ig lesz megtekinthető.
Együttműködő partner: Kecskemét-Aomori Baráti Kör.