A Magyar Multi Programról tartottak tájékoztató rendezvényt az iparkamarában

Vissza a címlapra

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium, az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. és a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara közösen szervezett kis- és középvállalkozásoknak szóló tájékoztató rendezvényt 2020. február 19-én, szerdán a Magyar Multi Programról. A további elérhető fejlesztési források bemutatásáról is szóló tájékoztató esemény nyitó előadását Szepesi Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságfejlesztésért felelős helyettes államtitkára tartotta.

Gaál József, a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnökének köszöntőjét követően Szepesi Balázs vázolta a Magyar Multi Program lényegét. Eszerint a célzott vállalkozásfejlesztési programmal a Magyar Kormány kiemelt célja az erős magyar vállalkozások létrejöttének támogatása, a magyarok életminőségének emelése és a gazdaság fenntartható gyarapítása érdekében. Az IFKA Iparfejlesztési Nonprofit Kft. által végrehajtott vállalkozásfejlesztési program (GINOP 1.1.4-16) új eleme, a Magyar Multi Program a nagy növekedési potenciállal bíró, innovatív és exportképes termékeket, illetve szolgáltatásokat előállító KKV-k megerősítését tűzte ki célul. Nemzetközi kutatások bizonyítják, hogy a gazdaság dinamizálásában kulcsszerepet játszanak az összes cég legfeljebb néhány százalékát kitevő, fenti kritériumoknak megfelelő kis- és közepes méretű vállalkozások.

A Programban olyan vállalkozások vehetnek részt, amelyek megfelelnek az alábbi kritériumoknak:

• mikro-, kis-, vagy középvállalkozásnak minősülnek;

• legalább négy lezárt üzleti évvel rendelkeznek;

• minimum 5 fős alkalmazotti létszámmal rendelkeznek és;•minimum 100 millió Ft nettó értékesítési árbevétellel.

A fentieken túl, nettó értékesítési árbevételükettekintve megfelelnek az alábbi feltételnek:

• középvállalkozások esetében 20 százalékos átlagos, évesített növekedést kell felmutatni a nettó értékesítési árbevétel vonatkozásában a meghatározott időtávon (2014-2017);

• mikro-és kisvállalkozások esetében 100 százalékos átlagos, évesített növekedést kell felmutatni a nettó értékesítési árbevétel vonatkozásában a meghatározott időtávon (2014-2017).

Vagy

Nettó export értékesítési árbevételükettekintve megfelelnek az alábbi feltételnek:

• 50 százalékos átlagos, évesített növekedést kell felmutatni a nettó export értékesítési árbevétel vonatkozásában, valamint a nettó értékesítési árbevétel átlagos évesített növekedése legyen nagyobb nullánál a meghatározott időtávon (2014-2017).

További információk a programról ITT !