A hazájukért életüket adó magyar hősökre emlékeztek a református temetőben

Vissza a címlapra
A hazájukért életüket adó magyar hősökre emlékeztek a református temetőben

A Kecskeméti Református Egyházközség 2025. május 23-án pénteken 11 órától megemlékezést és koszorúzást tartott a magyar hősök tiszteletére a református temetőben. (Fotók: Vincze József)

A koszorúzást megelőzően Hegedűs Zoltán, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház Művésze egy költemény elszavalásával adta meg az emlékezés hangulati alapját. A Kecskeméti Református Gimnázium fiú kamarakórusa Jámbor Zsolt vezetésével pedig katona nótákat adott elő, majd Kuti József református elnöklelkész szólt az emlékezőkhöz.

Végül dr. Latorcai János, a Magyar Országgyűlés alelnöke mondott beszédet.

l0523reformatus.jpg

A politikus beszéde után az ünnepség résztvevői koszorúkat helyeztek el a hősi emlékmű tövében, a Kecskeméti Református Gimnázium diákjai pedig virágokat tettek a hősök sírjaira.

Az elesett magyar hősök emlékezetét először az első világháború idején, 1917-ben iktatták törvénybe, Abele Ferenc vezérkari őrnagy kezdeményezésére. Ennek ellenére az ünnepet 1945-től, a kommunista időszakban nem tartották meg,

A rendszerváltás után újra lehetett ünnepelni az elesett magyar katonákat, majd a 2001-ben elfogadott LXIII. törvénya korábbi ünnep körét hivatalosan is kibővítette mindenkire, „akik a vérüket ontották, életüket kockáztatták vagy áldozták Magyarországért."

(Dr, Latorcai Jánost a kecskeméti megemlékezést megelőzően az ünnepség szervezői az Ókollégiumban - Ráday Múzeumban - fogadták. Az itt készült felvételeket képgalériánk elején látják)

Galéria (78 kép)

Összes kép letöltése