A Gyermek Úszó OB kecskeméti eredményei

Vissza a címlapra

Az LIV. Országos Gyermek Úszó Bajnokságot 2022. július 27-30. között rendezték meg Hódmezővásárhelyen. A viadalra 77 egyesület 375 sportolója kvalifikálta magát, amelyen a BÁCSVÍZ KVSC 11 gyermekkel vett részt. A kecskemétiek közül Mohay Janka két ezüstérmet is nyert.

A 4 napos elődöntő-döntő rendszerű megmérettetésen a kecskeméti csapat 8 döntős helyezést ért el. A legeredményesebb versenyző Mohay Janka lett, aki négy egyéni döntőben két alkalommal is ezüstérmet szerzett az igen erős mezőnyben. Szalontai Roland 100 és 200 méter mellen is a legjobbak közé küzdötte magát, ahol egy hatodik és egy hetedik helyezést ért el. A váltók két alkalommal pontszerző helyen végeztek, döntőbe jutott a 4×100 és a 4×200 méteres gyorsváltó is.