Legutóbb frissítve: 2024. április 10. 02:10
Elkezdődött a Digitális Témahét a Kecskeméti Református Általános Iskolában
2024. április 08-án 14.30-15.30-ig a Digital Lions támogatásával két előadó tartott foglalkozást a diákoknak.
2024. április 08-án 14.30-15.30-ig a Digital Lions támogatásával két előadó tartott foglalkozást a diákoknak.
Pénteken edzőmérkőzést játszott a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét az Alba Fehérvár ellen, ezúttal mindkét oldalon a taktikai elemek gyakorlása volt a hangsúlyos, és az, hogy minden játékos megfelelő meccsterhelést kapjon.
A 2024/14. héten anyakönyvezett Kecskeméten születtek, házasságot kötöttek, valamint elhunytak.
Bejelentés érkezett a rendőrségre, miszerint egy kecskeméti férfi bankkártyájáról közel 150 ezer forintot emelt le valaki.
A faültetés nem az egyénről, hanem a közösségről szól, hiszen aki fát ültet, az a jövőbe fekteti a reményét - mondta Juhász Hajnalka, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) alelnöke, országgyűlési képviselő kedden a Bács-Kiskun vármegyei Kalocsán. A faültetésben részt vett Font Sándor (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő, dr. Mák Kornél (Fidesz-KDNP), a Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlés alelnöke, Leviczky Cirill (Fidesz-KDNP), kecskeméti önkormányzati képviselő, és dr. Filvig Géza (Fidesz-KDNP) kalocsai polgármester is. (Fotó: Vincze József)
2024. áprils 10. és május 10. között az Irinyi út földes szakaszán, azaz a Károly Róbert körúttól a Domby Lajos utcáig földút-stabilizálási munkát végez a Kecskeméti Városüzemeltetési Nonprofit Kft.
Gyenes István (Pista bácsi) és Hegedűs Ágoston (Guszti bácsi) az idén töltik 80. születésnapjukat. Tiszteletükre a Fáklya utcában a Széchenyivárosi Közösségi Kert előtti területen egész napos, kertészeti témájú rendezvényt szervez a Laczkó-Zsámboki Angéla által vezetett Széchenyivárosért Egyesület 2024. április 13-án, hogy kicsik és nagyok mélyebben is megismerkedhessenek a kertészet rejtelmeivel.
Sokan ismerik, még többen elismerik Sipos Lászlót, a Fidesz-KDNP képviselőjét. 26 éve dolgozik a 12-es választókörzetért - írta közösségi oldalán Szemereyné Pataki Klaudia (Fidesz-KDNP), Kecskemét polgármestere.
A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség többrendbeli, hatalmi, befolyási viszonyával visszaélve elkövetett szexuális visszaélés miatt vádat emelt azzal a korábban egyházi szolgálatban állt férfival szemben, aki a hittan csoportjába illetve általa vezetett más, ifjúsági közösségbe járó fiúgyermekekkel szexuális kapcsolatot folytatott.
A Luca és a „Békás" szökőkút a körülöttük elhelyezett csuda játékokkal eddig is mesebeli hangulatot árasztott, megragadva a gyermekek képzeletét. A ma kezdődő növénytelepítés szinte „A titkos kert" varázsos hangulatát hozza majd a város ezen kedvelt zöld szegletébe.