Második lett a BÁCSVÍZ KVSC a VIII. Aranyhomok Kupa Úszóversenyen

Vissza a címlapra

A VIII. Aranyhomok Kupa Nemzetközi Úszóversenynek adott helyszínt a Kecskeméti Fürdő a hétvégén, ahol 39 hazai és határon túli egyesület 522 versenyzője rajtolt el és csapott a célba. (Kiemelt fotó: Czeglédi Imre)

A csapatok pontversenyét és így az Aranyhomok vándorkupát a BVSC Zugló csapata vihette haza otthonába 1021 pontot elérve, míg a második helyen a hazai BÁCSVÍZ KVSC végzett 679 ponttal, a dobogó harmadik fokára a Kőbánya SC állhatott 520 ponttal.

Az egyéni versenyszámokban a BÁCSVÍZ KVSC versenyzői összesen 58 dobogós helyezést - 19 arany, 17 ezüst és 22 bronzérmet - szereztek. 209 alkalommal ugrottak a medencébe és közel felében egyéni csúcsot úsztak.

A egyéni pontversenyben, a 9-10 éves lányok korosztályában a legmagasabb LEN pontszámot Mohay Janka érte el, így ő nyerte a korosztályos kupát.

Éremszerzők: Albert János, Bogdán Luca, Czeglédi Diána, Czeglédi Kenéz, Demjén Bátor, Gál Olivér, Garajszki Máté, Hajagos Benjámin, Kerekes Luca, Kis Bence, Király Léna, Kosztolányi Anna, Lajter Szabolcs, Mohay Janka, Mozsárik Levente, Pajor Franciska, Szilvási-Hazag Aliz, Osztényi Dániel, Wórum Benedek.

További pontszerzők: Márhoffer Soma, Czeglédi Zselyke, Szabó Nóra, Fodor Ildikó, Nagy Luca Natália, Pap Kata, Fekete Miklós, Katona Lujza, Tóth Molli, Farkas Janka.

Felkészítő edzők: Nagy Zoltán, Bálint Zoltán, Bács Ferenc.