Kecskeméti címvédés az Aquarius Triatlonon - Boronkay 7. az épek között

Vissza a címlapra

Ötödik alkalommal rendezték meg Dunaújvárosban az Aquarius triatlon Középtávú versenyt.

A váltó számban kecskeméti rajt-cél győzelem született, ahol Fekete Miklós, a Bácsvíz- KVSC úszója elsőként lépett partra az 1.9km-es távon, őt váltotta a 90 km kerékpáron Juhos Gergely, a Kecskeméti Első Sor SE kerékpárosa, aki növelni tudta a váltó előnyét, majd a futáson Galamb Csaba a KARC atlétája 21 km-es távon elsőként szakíthatta át a célszalagot. Az ütős csapat teljesítményével 18 percet adott a 2. helyezett csapatnak!

Egyéniben ezen a távon Zubornyák György (Kecskeméti Első Sor SE) kategóriájában a 10., míg a szintén kecskeméti Jéga- Szabó Zsolt a 4. helyen végzett.

A rövid távú versenyen a 950 m úszásból, 45 km kerékpározásból és 10.5 km futásból álló távon Sebestyén Gábor (Kecskeméti Első Sor SE) kategóriájában a 20., míg a Mercedes-Benz Gyár KMSE paralimpikonja, Boronkay Péter nagyszerű versenyzéssel a 7. helyen végzett egyedüli mozgáskorlátozottként az ép versenyzők között.