A 2016-os évet remek eredményekkel zárták a kecskeméti vívók

Vissza a címlapra

A Budapesti Építők sportcsarnokában rendezett Szilveszter Kupa felnőtt párbajtőr versenyén a Kecskeméti Repülő és Vívó SE indította a legtöbb versenyzőt. A 12 sportoló között volt, aki első versenyén, és akadt olyan, aki első felnőtt versenyén vett részt.

A hölgyeknél Balog Réka menetelt a legtovább: csak kicsin múlott a 8 közé jutás.

A férfiak mezőnyében Válik Ferenc a csoportkörben parádésan vívott.

Szép, taktikus vívással menetelt a 8 közé, ahol a későbbi győztes BVSC-s Dudás Balázs állította meg egy nagy csatában. Három másodperccel az asszó vége előtt a közönség adrenalin szintjét jócskán megemelve 12-14-ről két gyönyörű, villámgyors cseles támadással egyenlített Ferenc, azonban a hosszabbításban teret hagyott ellenfelének, aki egy átvett támadással vitte be győztes találatát. Ferenc így a hetedik helyezettnek járó éremnek örülhetett.

Eredmények:

Nők: 10. Balog Réka, 25. Gaál Petra, 26. Fodor Klára, 27. Nyíri Anna, 29. Burinskaite Karolina.

Férfiak: 7. Válik Ferenc, 22. Reznicsek Krisztián, 26. Hajnal Martin, 31. Schwaiger Csaba, 35. Horváth András, 39. Kohajda László, 40. Bánfi Batus.

A 2017-es évben is sokat hallatnak majd magukról a Kecskeméti Repülő és Vívó SE versenyzői, hiszen a napokban 30 versenyengedély váltottak ki.

(Kép és szöveg: Almási Balázs)