Serdülő Válogatott sikerek az Arany Üst Úszóversenyen és eredményes szereplés a BÁCSVÍZ Kupán

Vissza a címlapra

A XXXIX. Arany Üst Úszóversenyen a BÁCSVÍZ KVSC két versenyzője, Mészáros Dániel és Demjén Bátor (felső képünkön Bálint Zoltán edzővel) a Magyar Serdülő Válogatott tagjaként fantasztikus szerepléssel debütált. A nagy hagyományokkal bíró úszóviadalon csütörtöktől szombatig a serdülő korosztály mérhette össze tudását a győri Aqua Sport Centerben.

A Magyar Válogatott csapatán kívül 43 egyesület 432 úszója rajtolt a négy nap alatt. A BÁCSVÍZ KVSC úszói 9 számban úsztak, ahol 8 egyéni csúcsot és 4 pontszerző helyet szereztek.

Mészáros Dániel 50 m (24,92) és 100 m (53,37) gyorsúszásban 1. helyet szerzett a serdülő korosztályban. Demjén Bátor 1500 gyorsúszásban (16:31,56) a dobogó 2. fokára léphetett.

A hétvége másik nagy úszóeseménye a XXXIII. BÁCSVÍZ Kupa volt, a BÁCSVÍZ KVSC és a Kecskeméti Fürdő közös rendezésében.

A két nap alatt 32 egyesület 373 sportolója állt rajtkőre az utánpótlás felkészülési versenyen. A csapatversenyt a BHSE, a második helyet a Kőbánya SC, a harmadik helyet a BÁCSVÍZ KVSC csapata nyerte. A hazaiak összesen 21 aranyat, 30 ezüstöt és 24 bronzot gyűjtöttek.