Minden várakozást felülmúltak a kecskeméti úszók a XVII. Rövidpályás Országos Bajnokságon

Vissza a címlapra

Kaposváron 2021. november 11-14. között rendezték meg a XVII. Rövidpályás Úszó Országos Bajnokságot. A felnőtt mezőny részére rendezett 4 napos versenyen a BÁCSVÍZ KVSC hét serdülő és ifjúsági korosztályú sportolóval vett részt.

A kecskeméti úszók minden előzetes várakozást felülmúlva 11 számban jutottak döntőbe. Említésre méltó továbbá, hogy egyéni csúcsokat tekintve is hibátlan mérleget produkáltak a BÁCSVÍZ KVSC úszói, az összes egyéni számban túlszárnyalták saját legjobbjukat.

A kecskemétiek legeredményesebb versenyzője Garajszki Máté volt. Ifjúsági kora ellenére a négy nap alatt többször került közel a dobogóhoz. Három úszásnemben, mind az öt egyéni számában döntőbe verekedte magát és értékes helyezéseket, pontokat gyűjtött.

50 méter férfi gyors 4. hely

100 méter férfi hát 5. hely

50 méter férfi pillangó 6. hely

100 méter férfi gyors 7. hely

50 méter férfi hát 6. hely

Mészáros Dániel egyéniben 50 és 100 méter gyorson úszott az esti döntőkben, ahol impozáns egyéni csúcsokat teljesített.

50 méter férfi gyors 5. hely

100 méter férfi gyors 6. hely

Lajter Szabolcs 50 méter mellen jutott be a legjobb nyolc közé és az esti fináléban a hetedik helyen végzett. 100 méter mellúszásban a B döntő nyolcadik helyét szerezte meg.

A Férfi gyorsváltók döntőiben is mindhárom alkalommal szerepelt a BÁCSVÍZ KVSC csapata:

4x50 méteres férfi gyorsváltó 5. hely

Garajszki Máté, Marhoffer Soma, Lajter Szabolcs, Mészáros Dániel

4x100 méteres férfi gyorsváltó 7. hely

Garajszki Máté, Márhoffer Soma, Mozsárik Levente, Mészáros Dániel, a délelőtti előfutamban úszott még: Lajter Szabolcs.

4x200 méteres férfi gyorsváltó 6. hely

Garajszki Máté, Lajter Szabolcs, Demjén Bátor, Mészáros Dániel

„B" döntőben szerepelt még Márhoffer Soma. 50 méter gyorson 6. helyen zárt, így összesítésben a 14. helyen végzett.

Demjén Bátor hosszú idő után újra egyéni csúcsokra volt képes egyéni számokban. 400 méter gyorson és 200 méter pillangón úszott ideje bíztató a jövőre nézve.

Mozsárik Levente serdülő kora ellenére az egyéni 100 méter gyorson mutatott teljesítménye alapján bekerült a 100 méteres gyorsváltó fináléjába. Emellett nagyszerű egyéni csúcsokat úszott több pillangó és gyorsúszó számban.

Czeglédi Kenéz hátúszó számokban és 800 méter gyorson állt rajthoz. Szép egyéni csúcsokat teljesített.

Felkészítő edzők: Nagy Zoltán, Bács Ferenc