Küzdelmes mérkőzésen szenvedett vereséget a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét

Vissza a címlapra

Szombaton az MVM-OSE Lions vendégeként folytatta bajnoki szereplését a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. A küzdelmes összecsapáson végül a házigazdák győzedelmeskedtek.

Kucsera remek hármasával rajtolt a találkozó, erre Ihring a túloldalon szintén távolról válaszolt, 3-3. Karahodzsics volt aztán a büntetővonalról és a palánk alól eredményes, majd Milutinovic is feliratkozott a pontszerzők közé, 5-9. Minchev triplájával egy pontra zárkózott az OSE, a következő támadásból viszont három egységet is szerzett Pollard, 10-14. A negyed derekán egalizált a hazai gárda, de Milutinovic két egyesével újra a KTE-nél volt az előny, 17-19. Elpuskázott helyzetek után Carev büntetett, először a meccsen az Oroszlány vezetett, 20-19. Az etap végül 26-23-mal zárult.

Nagy elánnal jött vissza a Kecskemét, és gyorsan megfordították az állást, 26-28. Garamvölgyi süllyesztett el egy trojkát, míg a túloldalon Karahodzsics termelte be, 29-30. Minchev és Parrish volt eredményes ezután, 33-30. Több pontatlanság csúszott be a kecskeméti gépezetbe, és 41-33-ra lépett meg az OSE. Wittmann triplájával tört meg a jég, nem sokkal később pedig Kucsera zsákolt labdaszerzés után, 41-38. Közel volt a KTE az egalizáláshoz, ám a szünetre mégis 44-39-cel mehettek a felek.

Fordulás után Pollard jegyezhette az első kettest, 44-41. Két sikertelen támadás után Parrish a sarokból volt eredményes, 47-41. Kucsera pontjaival jött feljebb a KTE, majd jó védekezés is követte azt, ám mégis Ihring volt a következő kosár szerzője, 49-43. Ami az egyik oldalon kimaradt, az bement a másiknál, Ruják 52-43-ra módosította az állást. Eladott labda után Minchev ziccerével 54-43 állt a táblán, Forray Gábor pedig rögtön időt kért. Feljavult a hírös városiak játéka, és 54-52-re jöttek fel pár perc leforgása alatt. Magához rendelte tanítványait az oroszlányiak mestere, és használtak is az intelmek, 65-59-cel jöhetett a záró felvonás.

Mesicek kettesére Pollard hármassal válaszolt, utánuk pedig Garamvölgyi és Karahodzsics is magabiztos volt a palánk alól, 69-64. Ihring szórt be egy trojkát, Mesicek pedig sportszerűtlen faulttal tudta csak megállítani Kucserát, 72-66. Faultokkal tarkított percek következtek, és ebből az OSE jött ki jobban, 75-67. Parrish ziccere után már tíz pont volt a differencia, 79-69. Kicsivel kevesebb, mint négy perc volt még a meccsből, mikor 81-70-es állásnál Forray Gábor újra időt kért. Pollard és Milutinovic vezényletével elindult a zárkózás, de a hazai gárda mindig tudott reagálni, így jelentősen nem csökkent a különbség az utolsó percet megelőzően, 87-77. A hajrában Wittmann hármassal jelentkezett, Ihring büntetőzhetett, a végeredmény: 89-80.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Szeretnék gratulálni az Oroszlánynak a sikerükhöz. Úgy gondolom, hogy ma egy nagyon jó dobóformát mutattak, 14-et triplát dobtak, ez megsüvegelendő. Végig partiban voltunk, viszont a kritikus pillanatokban rossz döntéseket hoztunk, amelyeket megbüntetett ellenfelünk. A mérkőzés összképe alapján megérdemelten nyertek.

MVM OSE Lions - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 89-80 (26-23, 18-16, 21-20, 24-21)