Iskolások fordítottak le bibliai szövegeket Kecskeméten

Vissza a címlapra
Iskolások fordítottak le bibliai szövegeket Kecskeméten

Kecskemét – A reformáció ünnepéhez kapcsolódva bibliafordító versenyt hirdettek a város iskolái számára a Kecskeméti Református Általános Iskola, valamint a Kecskeméti Református Gimnázium pedagógusai. A verseny eredményhirdetését hétfő reggel tartották a református templomban.

A Kecskeméti Református Egyházközség Könyvtára TÁMOP – 3.2.13-12/1-2012-05.16 részvétele a tanórán kívüli nevelési feladatok ellátásában című pályázat keretében a reformáció ünnepéhez kapcsolódva bibliafordító versenyt hirdetett a város iskolái számára a Kecskeméti Református Általános Iskola, valamint a Kecskeméti Református Gimnázium pedagógusainak együttműködésével. Mivel a reformáció egyik célkitűzése volt, hogy a Szentírást mindenki maga olvashassa, a reformátorok lefordították a Bibliát, a nép nyelvén, magyarul prédikáltak, és tevékenységük nagymértékben hozzájárult az irodalmi nyelv kialakulásához. A nagy elődök ezen tettére emlékezve került kiírásra állami és egyházi oktatási intézmények tanulóinak ez a megmérettetés.

Összesen kilenc iskolából 217 diák nevezett be a négy nyelven (angol, német, francia és spanyol) és három különböző korcsoportban (7-8, 9-10, 11-12 évfolyam) szervezett nyelvpróbára. Az első fordulóban az egyetemes kultúrtörténetből ismert egyházi ünnepekről, témákról, híres emberekről szóló szöveg értése volt a feladat, míg a második fordulóban egy-egy bibliai szöveg fordítása célnyelvről anyanyelvre.

A verseny eredményhirdetésére és az idegennyelvű jutalomkönyvek átadására december 1-jén, a Kecskeméti Református Általános Iskola hétfő reggeli, hétkezdő istentiszteletén került sor.

Eredmények:

Angol 7-8. évfolyam

I. helyezett: Kovács Violetta (Kecskeméti Református Általános Iskola), Hajnal Martin (Kecskeméti Vásárhelyi Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola), Néma Zsófia (Szent Imre Katolikus Óvoda és Általános Iskola)

II. helyezett: Nagy Anett (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola), Kovács Bence Norbert (Kecskeméti Református Általános Iskola)

III. helyezett: Barta Veronika (Kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Különdíjban részesült: Minkó Tibor és Menyhárt Péter (Jakabszállás-Fülöpjakab Általános Iskola)

Angol 9-10. évfolyam

I. helyezett: Kovács Fanni (Katona József Gimnázium), Szabó Barnabás (Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium), Mike Flóra (Kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

II. helyezett: Jánosi Martin (Katona József Gimnázium)

III. helyezett: Gerhát Péter (Kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Angol 11-12. évfolyam

I. helyezett: Masír Bence (Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium)

II. helyezett: Józsa Gergő (Katona József Gimnázium)

III. helyezett: Somogyi Rebeka (Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium), K. Szabó Árpád (Kecskeméti Református Gimnázium),

Német 7-8. évfolyam

I. helyezett: Hermann Péter (Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium)

II. helyezett: Maurer Mercédesz (Kecskeméti Vásárhelyi Pál Általános Iskola)

III. helyezett: Rohács Renáta és Szűcs Ada Csenge (Kecskeméti Vásárhelyi Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Német 9-10. évfolyam

I. helyezett: Csomor Balázs és Buzási Dániel (Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium), Sípos Bíbor Klára (Kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

II. helyezett: Gerber Kristóf (Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium)

III. helyezett: Tóth Csenge (Kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Német 11-12. évfolyam

I. helyezett: Pöszmet Klára (Katona József Gimnázium)

II. helyezett: Szabó Zita Noémi (Katona József Gimnázium)

III. helyezett: Veliczky Gábor (Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium)

Francia 9-10. évfolyam

I. helyezett: Somogyi Zsófia (Kecskeméti Református Gimnázium)

II. helyezett: Molnár Kata (Kecskeméti Református Gimnázium)

III. helyezett: Czilling Fanni (Kecskeméti Református Gimnázium)

Francia 11-12. évfolyam

I. helyezett: Barta Zsolt (Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium)

II. helyezett: Nagy Gabriella (Kecskeméti Református Gimnázium)

Spanyol 9-10. évfolyam

Helyezett: Beckwith Edua Lea (Kecskeméti Református Gimnázium)

Spanyol 11-12. évfolyam

I. helyezett: Pánczél József (Kecskeméti Református Gimnázium)

II. helyezett: Kátai Valentin (Kecskeméti Református Gimnázium)