Befejeződött Kecskeméten a 4 csoportos bölcsőde építése Homokbányán

Vissza a címlapra

Befejeződött Kecskeméten egy 4 csoportos bölcsőde építése Homokbányán. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében, vissza nem térítendő támogatással valósult meg. Az építkezés a megyei jogú városokban megvalósuló gyermekellátási szolgáltatások fejlesztésének volt a része, bruttó 357.060.500,- millió forintos európai uniós támogatással.

Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata a TOP-6.2.1-15-KE1-2016-00007 konstrukció keretében a „4 csoportos bölcsőde építése Homokbányán" benyújtott pályázaton bruttó 357.060.500,- Ft vissza nem térítendő támogatást nyert. A támogatás mértéke 100%, a támogató alap az Európai Regionális Fejlesztési Alap volt.

A projekt keretében megvalósult beruházás eredményeként 4 csoportos, 52 főre engedélyezett bölcsőde épült fel Kecskemét Homokbánya városrészében.

Kecskemét integrált településfejlesztési stratégiája is tartalmazza a Homokbánya városrészi alközpont és intézményfejlesztési tervét, mely szerint fontos a különböző ellátási formák esetében a megfelelő közszolgáltatási színvonal biztosítása. A beruházás során olyan technológiákat, módszereket alkalmaztak, amelyek környezet- és természetvédő módon biztosítják a megépített infrastruktúra működését. Napelemes rendszer létesítésével megújuló energiaforrás készült. A pályázat részeként eszközbeszerzés is történt, mely tartalmazta az új intézmény bútorait és egyéb berendezési tárgyait, fejlesztőeszközöket és játékokat, továbbá egyéb, a működéshez szükséges eszközöket. A bölcsődénél parkoló-férőhely és akadálymentes parkoló-férőhely is létesült.

Az új, összesen mintegy 700 m² hasznos alapterületű bölcsőde épület egy több évtizede alulhasznosított barnamezős területen lett kialakítva. Mind a négy csoportszoba több mint 50 m²-es nagyságú. A bölcsőde épületében melegítőkonyha is létesült, amit kizárólag az intézmény ellátására használnak. A beruházás megvalósítása az akadálymentesítés követelményeinek megfelel.

Az új bölcsőde kialakításával lehetőség mutatkozik újabb fiatal családok Homokbányára történő betelepedésére, amely hosszabb távra biztosíthatja a városrész fiatalos korösszetételét. Az új intézmény pedig erősítheti a társadalmi kapcsolatok kiépülését és a helyi identitás növelését. Az új bölcsőde elősegítheti a fiatal anyukák/apukák munkaerő piacra történő gyorsabb visszatérését, javítva ezzel nem csak a városrész fiatal családjainak jövedelmi helyzetét, hanem a város egészének gazdasági fejlődését is.