A Református Általános Iskola nyerte meg idén is a Kecskemét Város Polgára Leszek versenyt

Vissza a címlapra
A Református Általános Iskola nyerte meg idén is a Kecskemét Város Polgára Leszek versenyt

A versenyév zárása kapcsán született az a döntés Szemereyné Pataki Klaudia polgármester (fővédnök), valamint a zsűri, és a fenntartó egyetértésével, hogy idén a vírusjárvány miatt döntő megrendezése nélkül, az írásbeli fordulók eredménye alapján hirdetnek győzteseket. Az első helyezett ismét a Református Általános Iskola csapata lett. (Archív fotó: a 2018-as díjátadás)

A „Kecskemét Város Polgára Leszek" (KVPL) városi helytörténeti és műveltségi vetélkedőt a 2019/2020. tanévben is meghirdette a Béke Általános Iskola, immáron 25. alkalommal.

Az idei versenyév mottója Weöres Sándortól származik: „Mi mindent látni Kecskeméten, milyet a világ nem terem! Ázsiát - Amerikát járunk és minden itt van egy helyen."

Az előző évekhez hasonlóan 6. és 7. osztályos diákok számára hirdettek próbát. A három írásbeli fordulóban különböző műveltségi területek kerültek terítékre: a történelem, az irodalom, a sport, és ezek mellett teret kapott a zene, a dráma és a képzőművészet is.

Sajnos a márciusi döntő, a vetélkedő jubileumi születésnapja, melyen a 6 legjobb csapat vett volna részt, a koronavírus okozta járvány miatt nem kerülhetett megrendezésre.

A versenyév zárása kapcsán született az a döntés Szemereyné Pataki Klaudia polgármesterasszony (fővédnök), valamint a zsűri, és a fenntartó egyetértésével, hogy idén a döntő megrendezése nélkül, az írásbeli fordulók eredménye alapján hirdetnek győzteseket.

A díjazott diákok és a felkészítő nevelők könyvjutalmait, valamint az elismerő okleveleket a Béke-iskolában vehetik át a nyertesek.

Az írásbeli fordulók alapján az idei helyezések sorrendje:

1. helyezett: Kecskemét város polgárjelöltjei - Református Általános Iskola

2. helyezett: Aranycsapat - Arany János Általános Iskola

3. helyezett: Petőfi küldöttei - Petőfi Sándor Gyakorló Általános Iskola

4. helyezett: Tekergők - Bányai Júlia Gimnázium

5. helyezett: Múltidézők - II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

6. helyezett: Lánchidasok - Lánchíd Utcai Általános Iskola

A „Formás, neves köveink" címet viselő képzőművészeti forduló eredményhirdetése szintén elmaradt, ennek díjait is az iskolában vehetik át a helyezettek.

6. évfolyam:

I. helyezett - Kócs Vivien (Lánchíd Utcai Általános Iskola)

II. helyezett - Gyenesei Veronika (Bányai Júlia Gimnázium)

III. helyezett - Laczkó Sára (II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola)

7. évfolyam:

I. helyezett - Babai Enikő (Petőfi Sándor Gyakorló Általános Iskola)

II. helyezett - Szij Anna (Lánchíd Utcai Általános Iskola)

III. helyezett - Caruso Aurélia (Petőfi Sándor Gyakorló Általános Iskola)

III. helyezett - Gyöngyösi Alitta (II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola)

8. évfolyam:

I. helyezett - Szlanka Szindi (Arany János Általános Iskola)

II. helyezett - Varga Hédi (Református Általános Iskola)

III. helyezett - Lőrincz Anna (Arany János Általános Iskola)

Különdíj - Kuti Berta (Református Általános Iskola)