Szentkirály lovasa nyerte meg a Hírös Vágtát

Vissza a címlapra

A Nemzeti Vágta kecskeméti előfutamának győztese Szentkirály település képviseletében a székely származású, Marosvásárhelyen született, de 20 éve már Magyarországon élő Csiki Árpád lett Lord Black nyergében. A legsportszerűbb versenyzőnek járó Szentkirályi Fair Play Díjat Hajdú László, Kecskemét lovasa nyerte el a Hírös Vágtán. A tíz felnőtt induló közül Csiki és Hajdú nyert kvalifikációt a Nemzeti Vágta idei futamára.

A korábbi évekhez képest kevesebb néző látogatott ki ugyan a Rudolf huszárlaktanyában kialakított lóversenypályára, azonban a szervezés, és a hangulat idén is tökéletes volt. Nem is beszélve arról, hogy a futamok ezúttal is rendkívül izgalmassá tették a vágtát.

A 17 órakor kezdődő „Mercedes-Benz Hírös Vágta döntőt" a szombat este Kecskemét főterén koncertet adó Geszti Péter is megtekintette.

Eredmények:

A három előfutam győztesei: Csiki Árpád/Lord Black (Szentkirály), Hajdú László/Liptó (Kecskemét), Bozó János/Mókás (Nemesnádudvar).

A Kishuszár Vágta futamgyőztesei: Hajnal József/Mózes (Kalocsa), Viszos Viktória/Fanni (Fülöpháza).

A fogatfutamok győztesei: Nagy Gábor (Helvécia), Kurucz Imre (Szentes), Balogh Erika (Helvécia).

A Kishuszár vágta nyertese Viszos Viktória lett.

A „Félegyházi Pékség fogat vágta döntőt" Balogh Erika nyerte meg.

A „Mercedes-Benz Hírös Vágta döntőn" Csiki Árpád volt a leggyorsabb. Ő egyébként a Hírös Vágta történetében immár második alkalommal nyerte meg a versenyt.

A 2015-ben hagyományteremtő szándékkal alapított Szentkirályi Fair Play Díjat elsőként tavaly, a Nemzeti Vágtán ítélték oda, de idén a kecskeméti Hírös Vágtára is kiterjesztették a díjazást. A kecskeméti forduló fair play díját Kecskemét lovasa, Hajdú László érdemelte ki biztonságos lovaglásával. A Díj célja, hogy elismerje a rangos hazai lovasversenyek szellemiségét és szabályait leginkább tiszteletben tartó, etikus versenyzéssel példát mutató résztvevőit. Az elismerést a Nemzeti Vágta szeptember 16-18. között Budapesten megrendezett döntőjében is kiosztják majd.