Remekül szerepeltek a kecskeméti versenyzők a DiákolimpiaR Országos Döntőn

Vissza a címlapra

Négy nap, 1500 sportoló, több, mint 100 csapat, 6 sportág és milliónyi élmény. Így ért véget a 30-ik, jubileumi összevont Diákolimpia® Országos Döntő Debrecenben, ahol a kecskeméti versenyzők is remekeltek. A Főnix Csarnokhoz kilátogatók sportági bemutatókon, gyermekprogramokon és közönségtalálkozón is részt vehettek.  A győztesek egy részét Kecskeméten Nemcsik Mátyás önkormányzati képviselő fogadta, aki méltatta a kecskeméti diáksportolók sikerét. (Fotó: hiros.hu)

Izgalmas versenyek és színes programok várták a Diákolimpia® Országos Döntőjére kilátogatókat Debrecenben. A 30 éves évfordulóját ünneplő rendezvénysorozat keretében 1500 fiatal versenyzett 6 sportágban: labdarúgás, kézilabda, kosárlabda, röplabda, atlétika és úszás. A diákok több mint 100 csapatban és egyénileg mérhették össze tudásukat.

A kecskeméti versenyzők atlétikában és röplabdában is kiválóan teljesítettek: a lányok III. korcsoportos atlétika csapatversenyében 2. helyezett lett a Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola (csapattagok: Kiss Regina, Farkas Karina, Harkai Anna, Simon Adrienn, Bencsik Adél, Sópajti Jázmin). A fiúk IV. korcsoportos röplabda versenyében a Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola az 1., míg a Kecskeméti Vásárhelyi Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola a 3. helyezést érte el. A Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola tanulói különdíjakat is elhoztak: Pásztor Martin lett a legjobb „előkészítő", Szabó Vilmos pedig a legjobb „ütő".

A június 21. és 24. között zajló rendezvény házigazdája a megalakulásának szintén 30-ik jubileumát ünneplő Magyar Diáksport Szövetség volt. Az esemény lebonyolítását segítette Debrecen Város Önkormányzata és a Debreceni Egyetem és Sportközpont.

A négy napos verseny igazi fesztivállal és feledhetetlen élményekkel ért véget június 24-én, a versenysorozatot és a közös ünneplést a Children of Distance koncertje zárta.

Eredmények:

Atlétika, lányok:

III. korcsoport, csapatverseny:

1. helyezett: Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola

2. helyezett: Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola

3. helyezett: Széchenyi Körúti Sportiskolai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Szolnok

Röplabda

IV. korcsoport, fiúk:

1. helyezett: Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola

2. helyezett: Ramassetter Vince Általános Iskola, Sümeg

3. helyezett: Kecskeméti Vásárhelyi Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Legjobb „előkészítő": Pásztor Martin (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola)

Legjobb „ütő": Szabó Vilmos (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola)

Legtechnikásabb játékos: Fekete Szabolcs (Ramassetter Vince Általános Iskola, Sümeg)

MVP: Iványi Gergő (Ramassetter Vince Általános Iskola, Sümeg)